L. Jonauskas kitų metų biudžete siūlo numatyti lėšų aplinkosaugininkų atlyginimų didinimui

L. Jonauskas kitų metų biudžete siūlo numatyti lėšų aplinkosaugininkų atlyginimų didinimui

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kartu su kitais Seimo nariais registravo pasiūlymą 2022 metų biudžete 4 140 000 eurų numatyti  Aplinkos apsaugos departamento ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos tarnautojų atlyginimų didinimo, naujų etatų kūrimo finansavimui.

Pasak L. Jonausko, tai ne tik motyvuotų esamus, bet ir padėtų pritraukti naujų darbuotojų.

„Dėmesys aplinkosaugai, kuri yra tarp valstybės prioritetų, turėtų prasidėti nuo aplinkosaugininkų atlyginimų didinimo. Aplinkos apsaugos valstybinėje kontrolėje eilę metų jaučiamas pareigūnų trūkumas. Naujos funkcijos, per didelis krūvis dažną pareigūną paskatina ieškotis kito darbo. Dabartinis atlyginimas aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų nemotyvuoja. Taip pat maži atlyginimai neleidžia užpildyti trūkstamas darbo vietas. Šiandien kvalifikuoti profesionalai, kurie saugo mūsų aplinką nuo pažeidėjų, uždirba tiek, kiek kiemsargis. Sudėtingą, nemažai žinių reikalaujantį ir dažnai pavojingą darbą atliekantys profesionalai turi gauti bent 1000 eurų į rankas. Tai ne tik motyvuotų esamus, bet ir pritrauktų naujus darbuotojus, kurių trūksta“, ­– sakė  L. Jonauskas.

Seimo narys Linas Jonauskas taip pat atkreipia dėmesį, kad Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba dėl naujų užduočių („NATURA 2000“ tinklo formavimas, ataskaitų Europos Komisijai rengimas, saugomų teritorijų plėtra pagal Vyriausybės programą ir kt.) jaučia 10 papildomų etatų trūkumą. Jų išlaikymui reikėtų apie 240 tūkst. eur. papildomų lėšų.

Iš viso darbuotojų atlyginimų didinimui, priedams už stažą ir naujiems etatams sukurti prašoma skirti 4 140 000 eurų.

Susiję straipsniai

Close