Socialdemokratai – po susitikimo su A. Bilotaite: būtina išsiaiškinti, ar saugumas neaukojamas reitingams

Socialdemokratai – po susitikimo su A. Bilotaite: būtina išsiaiškinti, ar saugumas neaukojamas reitingams

Socialdemokratai sako Seimo opozicinių frakcijų susitikime su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite „neišgirdę nieko naujo“ ir tebemano, kad būtina nedelsiant pradėti tyrimą, kuris leistų atsakyti į klausimus, kilusius po buvusio Viešojo saugumo tarnybos vado Ričardo Pociaus pasisakymų.

Seimo narė socialdemokratė Orinta Leiputė klausė ministrės, ką ši padarė, kad nekiltų toks skandalas, koks kilo.

„Ministrės kaltinamų pareigūnų sąrašas kasdien ilgėja, bet savo atsakomybės ji, akivaizdu, nelinkusi pripažinti. Kam naudingi šie vieši barniai? Ir kas galėtų paneigti galimybę, kad planas „Vėtra“ nebuvo įvestas baiminantis dėl reitingų? Galbūt ministrė vykdė partijos valią?“, – klausia O. Leiputė.

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas klausė ministrės, kodėl, tarnyboms stengiantis suvaldyti situaciją prie Seimo, nebuvo ministrės įsakymo.

„Kadangi ministrės įsakymo raštu nebuvo, riaušių byloje kai kurie asmenys gali būti pripažinti nukentėjusiais ir valstybė jiems turėtų sumokėti kompensacijas. Paklausiau A. Bilotaitės: ar ji pasirengusi savo lėšomis padengti šias valstybės išlaidas? Ministrė neatsakė“ – paaiškina J. Sabatauskas.

Pasak socialdemokratų Seimo frakcijos seniūno Gintauto Palucko, „VRM valdymo sritis ir taip išgyvena nelengviausius laikus. Trūksta tūkstančių pareigūnų, auga nusikalstamumas. Ministerijos vadovybė, neįsiklausydama į ekspertų ir savivaldybių nuomonę, deda pamatus savivaldybių priešgaisrinių tarnybų naikinimui. Valstybės tarnybos reforma dar labiau didins atskirtį tarp vadovų ir darbuotojų.“

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija kreipėsi į Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą ir Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisiją, prašydama įvertinti, be kitko, „kiek VRM delsimas priimti sprendimus prisidėjo prie neramumų eskalavimo; kokiu teisiniu pagrindu buvo malšinamos riaušės prie Seimo; kas ir kaip priėmė sprendimą panaudoti dujas riaušėms slopinti“.

Susiję straipsniai

Close