Kur dėti pradinukus per karantiną? Vyriausybė nenori tėvams mokėti už priežiūrą

Kur dėti pradinukus per karantiną? Vyriausybė nenori tėvams mokėti už priežiūrą

Lygiai prieš metus – siaučiant gripo epidemijai – pradinukų tėvams, kaip ir šiemet, kilo problema, kur dėti vaikus, kai mokyklose paskelbiamas karantinas. Ir tuomet, ir dabar buvo kalbama apie tai, kad tokio amžiaus vaikus nesaugu vienus palikti namuose. Kai kurie tėvai neturi galimybių staiga paimti neplanuotų atostogų darbe. Karantinas mokyklose jiems tampa galvos skausmu.

Socialdemokratai Juozas Olekas ir Julius Sabatauskas pernai vasarį užregistravo įstatymo projektą, siūlantį, kad pradinių klasių vaikus, kai mokyklose paskelbiamas karantinas dėl epidemijos, galėtų prižiūrėti vienas iš jų tėvų ar globėjų pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą ir gautų už karantino laikotarpį nedarbingumo išmokas iki 14 dienų.

„Tokia tvarka galioja lopšelius-darželius lankančių tėvų vaikams – jie gauna nedarbingumo išmokas per karantiną. Pradinių klasių vaikai reikalauja panašios priežiūros ir juos taip pat nesaugu palikinėti vienus namuose, logiška būtų mokėti nedarbingumo išmokas ir tėvams per karantiną prižiūrintiems pradinukus“, - sako vienas siūlymo iniciatorių Juozas Olekas.

Seimas pritarė, kad tokį socialdemokratų siūlymą verta svarstyti. Deja, „valstiečių“ premjero Sauliaus Skvernelio vyriausybė pareiškė nepritarianti siūlymui, nes tam reikėtų per 5 mln. eurų finansavimo.

„Šiemet, vos tik dėl gripo paskelbus karantinus ugdymo įstaigose, pradinukų tėvai vėl susiduria su problema, kur dėti vaikus per gripo epidemiją. Nenustebčiau, jeigu valdantieji, nepritarę mūsų projektui, vėl iškeltų pradinukų priežiūros klausimą ir analogišką siūlymą imtų svarstyti kaip savo. Juk taip jau buvo su nemokamo pradinukų maitinimo siūlymu“, - teigia Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close