Kreiptasi į Vyriausybę dėl elektros energijos taupymo valstybiniu lygiu

Kreiptasi į Vyriausybę dėl elektros energijos taupymo valstybiniu lygiu

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę ir energetikos ministrą Dainių Kreivį, ragindamas elektros energijos taupymą pradėti valstybiniu lygmeniu.

„Šiandien girdžiu tik raginimus gyventojams patiems galvoti, kaip gali sutaupyti savo namuose energiją, tačiau elektros kainai „Nord Pool“ biržos Lietuvos zonoje pasiekus rekordines aukštumas, turi būti imamasi ir aktyvesnių priemonių, kaip valstybė galėtų sutaupyti kartais visai be reikalo švaistomą elektros energiją“, sako L. Jonauskas.

Seimo narys Linas Jonauskas teigia, kad įvairias elektros energijos taupymo iniciatyvas jau pradeda diegti daugelis Europos miestų.

„Jei pažiūrėtume į šiandieninę situaciją, elektros energijos kaina auga visoje Europoje. Europos miestai imasi įvairių iniciatyvų, kurios sumažintų elektros energijos išlaidas: apribojamas kondicionierių naudojimas visuomeniniuose pastatuose, naktimis išjungiamas visuomeninių pastatų, monumentų, reklaminių skydų, tam tikru metu – ir gatvių apšvietimas. Pavyzdžiui, Prancūzijoje gatvių apšvietimas išjungiamas tarp 1:15 ir 4.45 val. Berlynas, didieji Ispanijos miestai taip pat įgyvendina daugybę sprendimų, kurie padėtų sumažinti išlaidas, skiriamas elektros energijai“, – teigia L. Jonauskas.

Seimo narys siūlo Lietuvos Vyriausybei, remiantis kitų Europos valstybių patirtimi ir praktika, įgyvendinti elektros energijos taupymo iniciatyvas viešuosiuose pastatuose bei gatvėse, o sutaupytas elektros energijos išlaidas paskirti energetinio skurdo mažinimui, su kuriuo susiduria pažeidžiamiausios visuomenės grupės.

„Taip sparčiai kylant energetikos kainoms metas galvoti ir apie pažeidžiamiausias žmonių grupes, kurios neišgali apmokėti savo šildymo ir elektros energijos sąskaitų. Savivaldybių ir valstybinių institucijų, viešųjų įstaigų sutaupyti pinigai už mažesnį elektros energijos suvartojimą galėtų būti nukreipiami energetiniam skurdui mažinti. Kitu atveju, energetinis skurdas tik didės“, – sako L. Jonauskas.

Susiję straipsniai

Close