J. Sabatauskas: neryžtingi sprendimai dėl paspirtukų situaciją tik pablogino [Spaudos konferencija]

J. Sabatauskas: neryžtingi sprendimai dėl paspirtukų situaciją tik pablogino [Spaudos konferencija]

Seimo Pirmininko pavaduotojas, Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas trečiadienį, balandžio 17 d., 9.30 Seime rengia spaudos konferenciją, kurioje aptars šiemet įsigaliojusį elektrinių paspirtukų naudojimo reguliavimą ir naują siūlymą persvarstyti esamą reguliavimą.

Spaudos konferencijoje taip pat kalbės Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinikos (VULŽK) direktorius Dalius Matkevičius ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Povilas Pinelis.

J. Sabatauskas sako susidūręs su milžinišku pasipriešinimu, kai ėmėsi iniciatyvos teisiškai apibrėžti ir įtvirtinti nuostatas dėl elektrinių paspirtukų, jų eismo taisyklių ir saugos priemonių. Galiausiai priimtas „kompromisinis“ variantas, anot parlamentaro, padėties gatvėse nepagerino.

„Už šį klausimą atsakinga Susisiekimo ministerija demonstravo neveiksnumą, neslėpė savo palankumo elektrinių paspirtukų nuomos verslui. Vis dėlto, nors ir lėtai, bet tam tikri reikalavimai, reguliavimo nuostatos skinasi kelią“, – komentuoja J. Sabatauskas.

P. Pinelis įvertins situaciją sostinėje, kurios valdžia, anot miesto tarybos nario, nesirūpina nei paspirtukininkų, nei pėsčiųjų saugumu.

D. Matkevičius papasakos, su kokiomis traumomis pas gydytojus atvyksta paspirtukininkai, pasidalys duomenimis, kiek žmonių pastaraisiais metais kreipėsi į VULŽK dėl galvos traumų, patirtų dėl su paspirtukais susijusių incidentų.

KAS: Juliaus Sabatausko spaudos konferencija „Mikrojudumo priemonių keliami saugumo iššūkiai: saugumo kaina ir sprendimai“ Dalyvauja Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinikos direktorius Dalius Matkevičius ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Povilas Pinelis.

KUR: Spaudos konferencijų salė, II r. 2 a.

KADA: balandžio 17 d., trečiadienį, 9.30

Tiesioginę Seimo transliaciją žiūrėkite čia

Close