Gintautas Paluckas. Seimo pirmininkės kritika (nelygių) galimybių pasui rodo, kad valdžioje dar yra blaiviau mąstančių

Gintautas Paluckas. Seimo pirmininkės kritika (nelygių) galimybių pasui rodo, kad valdžioje dar yra blaiviau mąstančių

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sukritikavo Imuniteto pasų programą.

Džiaugiuosi, kad valdančiojoje koalicijoje yra žmonių, kurie blaiviai ir logiškai vertina situaciją.

Imuniteto paso idėja yra bloga ne tik dėl to, kad tam būtų veltui leidžiami pinigai ir kuriamos papildomos biurokratinės komplikacijos eiliniams piliečiams ir verslui.

Valstybė daro klaidą kurdama iliuzišką saugumo jausmą tokio paso turėtojams, užuot skatinusi atsargumą ir atsakomybę.

Stebint, kokia logika grindžiamas imuniteto pasas – esą pakanka vien testo, kad patvirtintum savo imunitetą, – valstybė daro klaidą kurdama iliuzišką saugumo jausmą tokio paso turėtojams, užuot skatinusi atsargumą ir atsakomybę.

Testai yra brangūs, jų pertekliaus niekada nebus – taigi imuniteto pasus turės tik tie, kurie gali sau leisti susimokėti už testą. Vakcinų, deja, trūksta visiems.

Galiausiai kuriama papildoma kliūtis žmonėms naudotis paslaugomis. Jei imuniteto pasas reikš nevienodą prieigą prie paslaugų (nelygias galimybes jomis naudotis) – ypač viešųjų paslaugų, – tai teisės aktai, įteisinantys tokį dokumentą, apibrėžiantį nelygias piliečių teises, tikėtina, bus pripažinti antikonstituciniais.

Turime užtikrinti, kad visi norintieji pasiskiepyti kuo greičiau gautų vakciną, – štai kam dabar turėtų būti skiriama visa energija ir resursai.

Tuo pat metu turi vykti atsakingas, saugus ir palaipsnis atsivėrimas, kad kiekvienas galėtų grįžti į normalesnį gyvenimą.

Susiję straipsniai

Close