G. Paluckas: Vyriausybė nesusitvarko ir bėga darbo rinkai iš paskos

G. Paluckas: Vyriausybė nesusitvarko ir bėga darbo rinkai iš paskos

Vyriausybės užmojis šiemet finansuoti bakalauro studijas įstojusiems į tiksliųjų mokslų studijų programas švietimo srityje susikaupusių problemų nesprendžia. Tai primena bėgimą darbo rinkai iš paskos, teigia Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Vyriausybė bėga iš paskos ir reaguoja į trumpalaikius darbo rinkos svyravimus. Šiandien reikia vieno, rytoj – ko kito. Universitetus reikia matyti kaip įstaigas, ruošiančias plataus profilio išsilavinimą turinčius žmones, kurie paskui geba adaptuotis prie besikeičiančių rinkos sąlygų“, - sako G. Paluckas.

Pernai iš 17 tūkst. daugiau nei 5,2 tūkst. valstybės finansuojamų vietų liko neužpildyta.

Pasak politiko, tai, kad Vyriausybė nesugeba planuoti ir vertinti situacijos, rodo praeitų metų valstybės finansuojamų studijų vietų statistika. Iš 17 tūkst. daugiau nei 5,2 tūkst. valstybės finansuojamų vietų liko neužpildyta. Juolab, nepanaudotų valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius, jei lyginsime su užpernai, išaugo 6,5 karto.

„Tokie įvairūs valstybės užsakymai vienoje ar kitoje srityje ruošti studentus, kaip matome nepadeda. Bėgant iš paskos ir taikantis prie įvairių rinkos sąlygų niekada nesuspėsi, nes tai yra reakcija“, - vertina G. Paluckas.

Jis primena, kad „valstiečiai“ nesilaiko Vyriausybės programoje fiksuoto įsipareigojimo, kad bakalauro studijos visiems gyventojams, atitinkantiems priėmimo sąlygas, taptų nemokamos.

Vyriausybės atstovai šiandien pranešė, kad finansuos mokslus tiksliųjų mokslų studijų programas universitetuose ar kolegijose įstojusiems žmonėms.

Susiję straipsniai

Close