G. Paluckas: pateiktas biudžeto projektas mūsų netenkina

G. Paluckas: pateiktas biudžeto projektas mūsų netenkina

Seime pristatytame 2021 metų valstybės biudžeto projekte nėra laikomasi visuomenei duotų pažadų, LRT radijo laidoje „Aktualijų studija“ teigė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Kol kas galime įvertinti tik apibendrintas biudžeto nuostatas, bendras pajamų-išlaidų eilutes be gilesnių, konkretesnių vertinimų, nes tam reikia daugiau laikom, bet pateiktas biudžeto projektas šiandien mūsų netenkina dėl kelių dalykų.

Nėra laikomasi tų įsipareigojimų, kurie yra prisiimti, pavyzdžiui darbo užmokesčio viešajame sektoriuje didinimas – turiu galvoje ir pedagogus, ir sveikatos priežiūros specialistus“, - priežastis minėjo G. Paluckas.

Jo teigimu, nuo 2009 metų krizės bazinis darbo užmokestis, nuo kurio skaičiuojami atlyginimai viešajame sektoriuje, taip ir nepasiekė iki krizės buvusio lygio, tačiau vylėsi, jog svarstymo stadijoje Vyriausybė ir Seimas gebės šias ir kitas spragas užtaisyti.

„Vaiko pinigai, pensijos, minimalus mėnesinis atlyginimas yra geri prioritetai. Socialinės atskirties, pajamų nelygybės mažinimas yra vieni svarbiausių ir mūsų programos nuostatų. Tačiau reikia ir blaiviai vertinti patirtą ekonomikos nuosmukį ir įvairių sektorių – turizmo, viešojo maitinimo, apgyvendinimo – patiriamus ir ateityje kilsiančius iššūkius.

Turime suprasti, kad jei valstybė nesiskolins – o dabar tai gali daryti už dyką – ir neįlies į ekonomiką, turėsime dar didesnį nedarbą ir kitas problemas“, - laidoje kalbėjo LSDP pirmininkas.

Paklaustas, kiek valstybei reikėtų skolintis, G. Palucko manymu, reikėtų paprasčiausiai atsižvelgti į egzistuojantį biudžeto deficitą ir poreikį, per investicijas, užtikrinti darbo vietas tam tikruose sektoriuose.

„Daugelis kritikuoja investicijas į betoną, bet turime nemažai dirbančiųjų statybų sektoriuje, todėl jei neinvestuosime ten, nedidinsime pastatų energetinio efektyvumo, neinvestuosime į infrastruktūrą, turėsime kitus nuostolius ir didesnį nedarbą. Viską reikia matyti kompleksiškai.“

Susiję straipsniai

Close