V. Blinkevičiūtė įvertino A. Bilotaitės ir R. Pociaus konfliktą: tai gali būti tik ledkalnio viršūnė – būtinas tyrimas

V. Blinkevičiūtė įvertino A. Bilotaitės ir R. Pociaus konfliktą: tai gali būti tik ledkalnio viršūnė – būtinas tyrimas

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė Seimą ragina imtis tyrimo – jo metu būtų galima išsiaiškinti, ar konservatorės Agnės Bilotaitės vadovaujama Vidaus reikalų ministerija (VRM) tinkamai ir efektyviai organizuoja jai pavaldžių viešąjį saugumą užtikrinančių institucijų darbą.

Pasak V. Blinkevičiūtės, po Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovo Ričardo Pociaus liudijimų apie chaosą VRM valdant išskirtines situacijas bei A. Bilotaitės pareiškimų esą šis meluoja, reikėtų nedelsiant išsklaidyti bet kokias abejones.

„Vykdant parlamentinį tyrimą, būtina kruopščiai ir sąžiningai išsiaiškinti realią situaciją, nes kalbame apie mūsų visų žmonių saugumą, apie daugybę policijos ir viešojo saugumo tarnybos pareigūnų. Jei valdant ypatingas situacijas, kaip kalba R. Pocius, tvyro chaosas ir anarchija, gali būti, kad yra sisteminių bėdų organizuojant institucijų darbą. Ir tas bėdas reikia kuo greičiau spręsti. Tarnybų ir ypatingų situacijų valdymas negali būti stichiškas, nes kas bus, jei susidursime su dar didesniais iššūkiais? Kol kas kalbama apie A. Bilotaitės ir R. Pociaus konfliktą, bet gali būti, kad tai tėra ledkalnio viršūnė“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Tyrimo, pasak jos, galėtų imtis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas bei Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija.

V. Blinkevičiūtė priduria, kad socialdemokratai ne kartą buvo susitikę su VRM pavaldžių įstaigų darbuotojais – pareigūnai nesyk yra išreiškę nepasitenkinimą dabartinės ministrės A. Bilotaitės veiksmais.

„Panašu, kad nesibaigiančios reformos bei nuolatinis pinigų trūkumas nustekeno daugelį tarnybų. Valdantiesiems negebant sutvarkyti policijos reformos spragų, trūksta pareigūnų, auga nusikalstamumas, iš VRM reikalavimų ir popierizmo tik daugėja. Reformomis nėra patenkinti eiliniai ugniagesių, policijos, sienos apsaugos ir kitų tarnybų darbuotojai. Kol kas bėdas VRM glaisto ir maskuoja, bet sudėtingesnės situacijos atskleidžia, kad ministerijos vadovybė su darbu dažnai nesusitvarko. O nuo to kenčia ir pareigūnai, ir visuomenė“, – vertina LSDP pirmininkė.

Primename, kad pirmadienį buvęs VST vadas portalui delfi.lt teigė, kad po pernai rugpjūtį prie Seimo vykusių riaušių, jis iš ministrės A. Bilotaitės ne kartą sulaukė reikalavimo trauktis iš tarnybos vadovo pareigų. Anot R. Pociaus, siekiant jį patraukti, buvo vykdomi nuolatiniai tikrinimai, ministrė kviesdavosi jį privatiems pokalbiams. Interviu metu R. Pocius išsakė kritiką VRM ir Policijos darbui – pavyzdžiui, valdant riaušes esą „tvyrojo visiškas chaosas, visiška anarchija ir visiškai jokios organizacijos“

Vidaus reikalų ministrė atmetė R. Pociaus kaltinimus mobingu ir tariamu jo žeminimu. Pasak politikės, prieš ją ir prieš jos vadovaujamą ministeriją R. Pocius esą pradėjo šmeižto kampaniją. Vėliau ministerija pranešė, kad vadas skelbė melagingą informaciją apie savo darbotvarkę, melavo apie susitikimus su diplomatais, ne kartą, be jokios priežasties, nedalyvavo VRM statutinių įstaigų pasitarimuose dėl grėsmių valdymo ir panašiai.

Susiję straipsniai

Close