Ar išsipildys vieną vaiką auginančių tėvų svajonė?

Ar išsipildys vieną vaiką auginančių tėvų svajonė?

Socialdemokratai pavasario sesijai teikia solidų iniciatyvų aplanką, kuriame – siūlymai spręsti įsisenėjusias užimtumo, socialinės apsaugos, moterų teisių, savivaldos ir gyvūnų gerovės problemas.

G. Palucko iniciatyva socialdemokratai T. Bičiūnas, L. Jonaitis, L. Jonauskas, V. Kanopa, O. Leiputė, J. Sabatauskas, E. Sabutis, D. Šakalienė, V. Targamadzė ir K. Vilkauskas teikia siūlymą dėl papildomų „tėvadienių“ ir vieną vaiką auginantiems tėvams.

„Ši Darbo kodekso pataisa galėjo būti priimta jau seniai“, – sako G. Paluckas. „Nematau priežasčių toliau atidėlioti šį klausimą. Šiandien nėra reikalo spėlioti, kas ir kodėl nutarė papildomą laisvą dieną per mėnesį skirti tik tiems tėvams, kurie augina du vaikus. Vienas vaikas irgi turi teisę pabūti su tėvais bent diena ilgiau.“

Socialdemokratas tikisi konstruktyvaus valdančiosios koalicijos požiūrio į šį siūlymą – ir visa tai, kas aktualu vaikus auginantiems tėvams.

„Suteiksime valdantiesiems progą ne žodžiais, o darbais prisidėti prie tėvų ir vaikų gerovės ugdymo – turėsime progą įsitikinti, ar esama valios ne tik jaudinti žmones kalbomis apie šeimą ir vaikus, bet ir realiai jiems padėti“, – savo lūkesčius paaiškina Seimo narys.

„Viena iš esminių socialinės gerovės sąlygų – galimybė derinti darbą ir vaikų priežiūrą taip, kad dirbantys žmonės, ypač tos mamos ir tėčiai, kurie vaikus augina vieni, nesijaustų taip, tarsi turėtų persiplėšti“, – savo iniciatyvą motyvuoja G. Paluckas.

Pagal dabartinę Darbo kodekso nuostatą laisva diena priklauso tik du vaikus iki 12 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų auginantiems tėvams. Jie taip pat gali rinktis galimybę savaitę dirbti dviem valandomis trumpiau. Šis papildomas poilsio laikas gali būti sumuojamas kas trys mėnesiai, jei dirbamos pamainos trukmė ilgesnė nei 8 valandos.

Pataisa turėtų būti svarstoma dar šio pavasario sesijoje. Socialdemokratai taip pat siūlo keisti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, kad namų ūkiai galėtų susigrąžinti pinigų ir šeimos kūrimas bei vaikų auginimas Lietuvoje nebūtų nepakeliama našta.

Susiję straipsniai

Close