V. Blinkevičiūtė įvertino laikinosios komisijos darbą ir išvadas: konservatoriai apdrabstė visus purvais

V. Blinkevičiūtė įvertino laikinosios komisijos darbą ir išvadas: konservatoriai apdrabstė visus purvais

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją nagrinėjusios Seimo laikinosios komisijos veikla ir išvados yra politizuotos – tyčia kuriančios įtampas ir susipriešinimą tarp svarbių mūsų šalies institucijų.

„Vėl matome konservatorių taktiką, o ji paprasta: kurstyti įtampas ir konfliktus prieš pat prezidento rinkimus. Manau, kad siekiama labai siaurų politinių tikslų menkinant mūsų institucijas, kurstant chaosą. Ir komisijos sukūrimo laikas, ir paskelbtos išvados – artėjančių prezidento rinkimų dalis“, – teigia V. Blinkevičiūtė.

Pasak V. Blinkevičiūtės, komisija metė labai rimtus kaltinimus svarbiausioms valstybės institucijoms: prokurorams, Valstybės saugumo departamento darbuotojams, Specialiųjų tyrimų tarnybai.

„Apdrabstė, galima sakyti, visus purvais… Akivaizdu, kad valdančiųjų iniciatyva „užkurta” Seimo komisija išeina iš savo įgaliojimų ribų. Beje, tai antradienį pripažino ir generalinė prokurorė. Beje, pati komisija gali būti tiriama dėl galimų Konstitucijos pažeidimų”, – sako V. Blinkevičiūtė.

„Konservatoriai siaurus savo politinius tikslus iškelia aukščiau už mūsų valstybės nacionalinius interesus. Ir, reikia pripažinti, taip elgiasi ne pirmą kartą. Verta prisiminti, kaip I. Šimonytė ir G. Landsbergis žadėjo atsistatydinti prieš pat NATO viršūnių susitikimą. Juk tai – akivaizdžiai destrukcinis veiksmas. Ir dabar Seime jie daro tą patį, neva aiškindamiesi, kas buvo prieš 5 metus”, – priduria V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratų lyderė svarsto, kad tokios ir panašios politinės krizės, kaip kad dabar, galbūt keliamos tam, kad visuomenės dėmesys būtų nukreiptas nuo svarbiausių problemų šalyje.

„Mes, socialdemokratai, siūlėme parlamente sudaryti laikinąją komisiją ir ištirti situaciją energetikos sektoriuje. Juk kalba čia eina apie 160 mln. eurų, apie galimas aferas liberalizuojant mūsų energetikos sektorių. Bet valdantieji puolė ginti energetikos ministrą ir komisijos sukūrimą blokavo.

O štai tirti 5 metų įvykius, susijusius su pareigas einančiu Prezidentu laiko ir noro Seime atsirado. Ir labai greitai. Konservatoriai ir liberalai tyli apie šliaužiančią švietimo, sveikatos sektorių privatizaciją, nesiima spręsti II pensijų pakopos klausimų”, – vertina LSDP pirmininkė.

Pirmadienį VSD pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją nagrinėjusi Seimo komisija patvirtino parlamentinio tyrimo išvadą.

Close