V. Blinkevičiūtė apie mokesčių „reformą“: tai – visiškas fiasko, konservatoriai įvarė koaliciją į kampą

V. Blinkevičiūtė apie mokesčių „reformą“: tai – visiškas fiasko, konservatoriai įvarė koaliciją į kampą

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad konservatorių siūloma mokesčių reforma tapo besitęsiančios suirutės valdančiojoje koalicijoje simboliu.

Anot politikės, mokesčių reforma patyrė fiasko dėl to, kad konservatoriai reformos deramai neparuošė, teikė per vėlai kadencijoje, o pateikę – sugebėjo susipešti su koalicijos partneriais.

V. Blinkevičiūtės teigimu, toks konservatorių elgesys rodo, kad šie tik veidmainiavo, – nuoširdžiai nesistengė mokesčių reformos priimti.

Elgesį lygino su pasakėčia apie lydeką, gulbę ir vėžį

„Konservatoriai visą kadenciją tempė gumą, o tada iš kepurės ištraukė neparuoštą reformą ir stebėjosi, kodėl nėra sutarimo. Jie net su koalicijos partneriais liberalais nesugebėjo susitarti. Ar tai – ne veidmainystė? Norint pasiekti realių rezultatų, taip daryti negalima – reikia nuo pat pradžių derinti pozicijas. Dabar gi matome situaciją vertą pasakėčios apie lydeką, gulbę ir vėžį. Visi trys koalicijos partneriai vežimą traukia į skirtingas puses. Nenuostabu, kad konservatoriams liko tik trauktis – jie savo elgesiu įvarė visą koaliciją į kampą“, – šeštadienį LSDP tarybos posėdyje kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Pasak V. Blinkevičiūtės, valdančiųjų siūlomas mokesčių paketas yra socialiai neteisingas.

„Tikra mokesčių reforma turi atitikti tris pagrindinius principus: ji turi būti paprasta, ji turi būti socialiai teisinga, ji turi papildyti mūsų biudžetą tiek, kad galėtume sklandžiai padengti viešąsias paslaugas. Deja, nei vieno iš šių principų siūloma reforma neatitinka. Štai gyventojų pajamų mokesčio įstatyme mes matome nepakankamą progresyvumą ir nuolaidas dideles pajamas gaunantiems žmonėms“, – vertino ji.

V. Blinkevičiūtė yra įsitikinusi, kad Lietuvai labai reikia mokesčių reformos, tačiau jos ašimi turi būti teisingesnis mokesčių paskirstymas, o ne jų didinimas vardan didinimo.

„Tiek Pasaulio bankas, tiek Europos Komisija ir daugybė kitų organizacijų ragina Lietuvą reformuoti mūsų neteisingą sistemą, kuomet didžiausius mokesčius moka dirbantys pagal darbo sutartis. O juk tuo metu milijonieriai per kitas formas moka kur kas mažesnius mokesčius. Turime laikytis labai paprasto principo – tie, kas uždirba daugiau, sumoka daugiau mokesčių. Deja, konservatoriai šios paprastos logikos niekaip neįsisavina. Taigi, ir vėl liksime su socialiai neteisinga mokesčių sistema ir itin mažu biudžetu, kuris bus nepakankamas kokybiškoms viešojo sektoriaus paslaugoms padengti“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Close