Tadas Vinokuras kreipiasi į kultūros ministrą ir V. Benkunską: Vilniaus savivaldybė žlugdo meno projektus

Tadas Vinokuras kreipiasi į kultūros ministrą ir V. Benkunską: Vilniaus savivaldybė žlugdo meno projektus

Vilniaus savivaldybei paskelbus, kad nei vienas kultūros rėmimo konkurse dalyvavęs šiuolaikinės muzikos projektas šiemet negaus finansavimo, socialdemokratas Tadas Vinokuras viešai kreipiasi į kultūros ministrą Simoną Kairį ir Vilniaus savivaldybės merą Valdą Benkunską, reikalaudamas visuomenei atskleisti procedūras ir vertinimo kriterijus, nulėmusius šį sprendimą.

Tarp finansavimo negavusių projektų – festivalis „Muzika erdvėje”, Šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalis „Muzikos ruduo”, Lietuvos kompozitorių sąjungos festivaliai  „Druskomanija”, „Jauna muzika” bei Akordeono Festivalis „Vilnius 2024”.

Pasak T. Vinokuro, Vilniaus savivaldybės sprendimas – didžiulis smūgis ilgamečiams šiuolaikinės muzikos projektams bei jų organizatoriams.

„Penktadienį Vilniaus šiuolaikinės muzikos kūrėjai gavo netikėtą siurprizą iš savivaldybės: pasirodo, kad jie sostinėje nėra laukiami. Antai finansavimo negavo šiemet jau 10-ies metų jubiliejų turėjęs atšvęsti festivalis „Muzika erdvėje”. Tai – nacionalinės reikšmės festivalis, pelnęs klausytojų ir atlikėjų pripažinimą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Ir štai Vilniaus savivaldybė nusprendė jį sužlugdyti. Kas lėmė šį gėdingą sprendimą?”, – klausia T. Vinokuras.

T. Vinokuras įtaria, kad savivaldybė renkasi projektus ne pagal kokybę, o blizgesį.

„Neseniai per Lietuvą nuskambėjo skandalas Klaipėdoje, kur ilgamečiai kultūros projektai buvo iškeisti į miesto „vakaruškas”. Suprask, Vilniaus savivaldybė nusprendė eiti tuo pačiu keliu: užuot radusi pinigų kokybiškai šiuolaikinei kultūrai, lėšas ištaškė dideliems komerciniams renginiams. Taigi ištaškė pinigus tiems, kurie ir taip laikosi labai neblogai. Jeigu norime ir toliau didžiuotis Vilniaus kultūra, privalome išsaugoti muzikos įvairovę, kultūrinės ekosistemos įvairiapusiškumą”, – argumentuoja T. Vinokuras.

T. Vinokuras reikalauja V. Benkunsko ir S. Kairio įvertinti susiklosčiusią situaciją ir pateikti visą informaciją apie paraiškų vertinimo kriterijus.

„Nėra jokios informacijos, kaip buvo priimtas šis skandalingas sprendimas. Neaišku, kas tie ekspertai, kurie vertino kultūros projektus ir kokias kriterijais jie vadovaujasi. Galbūt ir Vilniuje – kaip Klaipėdos savivaldybėje – projektus šį kartą vertino vairuotojai ir santechnikai? Galbūt ir čia kultūros sritis jau tapo politinio oportunizmo įkaite? Nėra jokios informacijos apie komisijos prioritetus ir lūkesčius. Prašau kultūros ministro ir Vilniaus mero kuo skubiau įvertinti šią situaciją”, – ragina T. Vinokuras.

Primename, kad š. m. vasario 23 d. Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė 2024 metų kultūros rėmimo programų projektų konkurso rezultatus, kurie sulaukė didelio Vilniaus kultūrininkų pasipiktinimo viešojoje erdvėje.

Close