„Švietimo ministerija susikompromitavo“: V. Blinkevičiūtė ragina I. Šimonytę nedelsiant atleisti G. Jakštą

„Švietimo ministerija susikompromitavo“: V. Blinkevičiūtė ragina I. Šimonytę nedelsiant atleisti G. Jakštą

Švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui įteikus premjerei Ingridai Šimonytei prašymą atsistatydinti ir atsistatydinus viceministrui Ramūnui Skaudžiui, socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė ragina I. Šimonytę tenkinti G. Jakšto prašymą, kadangi, anot jos, švietimo sistema jau kurį laiką yra palikta „be vairininko”.

Tai – jau ne pirmas kartas, kai G. Jakštas pažada visuomenei atsistatydinti, tačiau premjerė jį vis užstoja ir nepripažįsta pasikartojančių šio ministro klaidų, sako V. Blinkevičiūtė.

„Akivaizdu, kad visa švietimo sistema skęsta krizėje. Reformos buvo daromos dėl reformų, vadovėlių kaip nėra, taip nėra, toliau vykdoma švietimo privatizacija, tuo tarpu ministerija net nesugeba organizuoti tarpinių patikrinimų. Turbūt pats suprasdamas, kad nebesusitvarko, G. Jakštas jau vieną kartą teikė prašymą atsistatydinti. Dabar jau teikia antrą prašymą. Gal šį kartą I. Šimonytė pasielgs racionaliai ir atnaujins vadovybę, kuri, akivaizdu, visiškai nesusitvarko. Negalime rizikuoti mūsų vaikų ateitimi“, – teiga V. Blinkevičiūtė.

R. Budbergytė: I. Šimonytė neturėtų eiti atostogų

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė I. Šimonytės pažadą išeiti atostogų vadina farsu.

„Pasižiūrėkite, kiek turime problemų švietimo sistemoje. Juk ne taip seniai streikavo mokytojai, savivaldybės skelbia aliarmą dėl reikalavimų stambinti klases, tuo tarpu tarpiniai patikrinimai patyrė visišką fiasko – jaunuoliai iš streso net griebėsi vaistų. Ir štai dabar, kuomet sugriuvo ir pačios ministerijos vadovybė, I. Šimonytė išeina atostogų. Tai – kažkoks farsas“, – tikina R. Budbergytė.

Pasak R. Budbergytės, toks atsainus I. Šimonytės požiūris į susiklosčiusią situaciją byloja, kad valdantieji net neplanuoja spręsti įsisenėjusių švietimo problemų.

„Premjerė tokioje sudėtingoje situacijoje ramiai eina atostogauti, nes ji nori dalyvauti prezidento rinkimuose. Ką tai sako apie dabartinius valdančiuosius? Tai rodo, kad jie net neplanuoja gesinti švietimo sistemoje įsiplieskusius gaisrus. Matyt, ir patys supranta, kad tos struktūrinės reformos, kurios buvo suplanuotos, nepasiteisino. Taigi iki pat rinkimų viskas bus, mano manymu, palikta savieigai“, – komentuoja R. Budbergytė.

Primename, kad G. Jakštas antradienį paskelbė apie atsistatydinimą aiškindamas jį nesutarimais Vyriausybėje dėl to, kaip turėtų būti sprendžiamos per tarpinius vienuoliktokų patikrinimus kilusios problemos. Apie pasitraukimą iš pareigų paskelbė ir viceministras R. Skaudžius, buvęs tiesiogiai atsakingas už minimus tarpinius patikrinimus.

Close