Svetlana Grigorian. Geriausias meras Radviliškiui – Kazimieras Račkauskis!

Svetlana Grigorian. Geriausias meras Radviliškiui – Kazimieras Račkauskis!

Buvusiam Radviliškio rajono merui, konservatoriui Antanui Čepononiui patekus į LR Seimą, šių metų balandžio 11-ą dieną Radviliškyje vyks tiesioginiai rajono mero rinkimai. Atsisveikinimas su buvusiu meru vyko abipusiu, buvusio mero ir rinkėjų sutarimu. Vienas norėjo atitrūkti nuo sunkių rajono darbinių reikalų, o rinkėjai, balsavę už poną Čepononį, greičiausiai, norėjo naujo mero Radviliškiui.

Naujos energijos, idėjų ir iniciatyvos Radviliškiui trūko kaip oro, todėl A. Čepononio išrinkimas Seimo nariu, toli gražu yra ne praradimas, o naujos galimybės. Eilę metų besikaupiančios rajono problemos laukia naujo miesto šeimininko, kuris iš esmės pradėtų naujojo Radviliškio etapą.

Tikėtina, kad pavasarį vyksiančiuose mero rinkimuose Radviliškyje bus iškelta nemažai kandidatų. Partijos stengiasi kelti kandidatus visuose rinkimuose, nes tokiu būdu rinkėjams primena apie save, o kandidatai, turi retą progą prisistatyti rinkėjams ir gauti daugiau dėmesio nei įprastai.

Radviliškio socialdemokratai dar praėjusiais metais, paaiškėjus, kad bus renkamas naujas rajono meras, taip pat iškėlė savo kandidatą. Priešingai nei kitoms partijoms, socialdemokratų kandidato rajono žmonėms pristatinėti nereikia, o apie jo darbus radviliškiečiai žino ne iš lankstinukų ir plakatų, o iš realių darbų.

Socialdemokratas Kazimieras Račkauskis – puikus, darbštaus, mylinčio savo kraštą ir jo žmones pavyzdys. Gimęs Radviliškio rajone, baigęs Šeduvos vidurinę mokyklą, o vėliau, Lietuvos žemės ūkio universitete įgijęs bakalauro, vėliau ir magistro diplomus, nenutolo nuo Radviliškio ir priešingai nei tuo metu buvo madinga, grįžo dirbti ir kurti savo gyvenimo į gimtąjį Radviliškio kraštą.

Šeduvoje Kazimieras Račkauskis įkūrė ir sėkmingai vysto verslą, kuria darbo vietas vietiniams žmonėms, taip pat aktyviai prisideda sprendžiant vietos žmonių socialines problemas. Kartu su bendraminčiais net yra įkūręs nepasiturinčioms šeimoms padedantį Šeimos paramos centrą.

Būtent noras dar labiau padėti žmonėms ir įkvėpė Kazimierą rasti laiko ir jėgų dalyvauti politikoje. Kazimieras yra Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, aktyviai dirba Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komitete. Tačiau labiausiai žmonės jį žino, iš iniciatyvų ir darbų, kurios tiesiogiai liečia paprastus Radviliškio rajono gyventojus.

Kai valdžia priėmė sprendimą, kuriuo buvo uždarytas Radviliškio ligoninės Vaikų ligų skyrius, daugelis gyventojų susitaikė su skaudžia realybe ir savo vaikus vežė gydyti į Šiaulių ar kitų miestų ligonines. Tačiau su tokia realybe susitaikyti neskubėjo Kazimieras Račkauskis, kuris pats asmeniškai ėmėsi iniciatyvos ir pradėjo rinkti nepatenkintų tokiu valdžios sprendimu žmonių parašus.

Ne tik laikas, sugaištas Radviliškio rajono vaikus vežant į kitų rajonų ligonines, bet ir operatyvumas, kartais taip būtinas gydant kai kurias ligas, ar galimybė tėvams dažniau matyti ir lankyti savo sergančius vaikus.

Ne tik pats kalbino gyventojus, dėstė jiems argumentus, kodėl reikia pasirašyti ant prašymo Radviliškio ligoninėje atidaryti vaikų ligų skyrių, bet ir pats, surinktus 2399 Radviliškio rajono gyventojų parašus nuvežė į Vilnių ir tiesiai į rankas įteikė tuometiniam sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai.

Ne tik laikas, sugaištas Radviliškio rajono vaikus vežant į kitų rajonų ligonines, bet ir operatyvumas, kartais taip būtinas gydant kai kurias ligas, ar galimybė tėvams dažniau matyti ir lankyti savo sergančius vaikus, yra argumentai, iš pirmų lūpų išsakyti ministrui.

Kazimieras ne tik darbštus, tačiau ir principingas kovotojas už teisybę. Visas Radviliškio rajonas palaiko Kazimierą kovoje ne tik už Vaikų ligų skyriaus grąžinimą į Radviliškio ligoninę, tačiau ir jo kovą už sveiką vaikų maitinimą.

Žingsnis po žingsnio, Kazimieras Račkauskis sugebėjo įrodyti ir atkreipti dėmesį į tragišką situaciją dėl vaikų maitinimo Radviliškio rajone. Kovodamas už vaikų teisę į sveiką, skanų ir kokybišką maistą, politikas jau yra arti pergalės, kuri reikš, kad Radviliškio moksleiviai bus maitinami žymiai sveikiau nei iki šiol.

Mylintis vyras ir tėvas, atkaklus ir darbštus, gebantis spręsti ir imtis pačių sunkiausių klausimų, toks yra Kazimieras. Manau, būtent tokio naujo mero ir nusipelno Radviliškis. Mero, kuris dirbtų ne sau, o visiems žmonėms ir savo kraštui!

Susiję straipsniai

Close