Socialdemokratai siūlo išimti iš Seimo darbotvarkės „pranešėjo istorijos“ tyrimo išvadas

Socialdemokratai siūlo išimti iš Seimo darbotvarkės „pranešėjo istorijos“ tyrimo išvadas

Seimo laikinajai komisijai, tyrusiai Valstybės saugumo departamento pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją, parengus išvadas, kurias šiandien planuojama pristatyti Seimui, Lietuvos socialdemokratų partijos Seimo frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė pažymi, kad pati komisija ir jos darbo metodai jau tampa tyrimo objektu.

„Seimo Etikos ir procedūrų komisija, gavusi Generalinės prokuratūros kreipimąsi, pradėjo tyrimą dėl pranešėjo istoriją tyrusios komisijos darbo metodų ir sudarymo aplinkybių.

Rizikingas nesiskaitymas su Konstitucija jau, galima sakyti, tapo dabartinių valdančiųjų darbo metodu. Niekam ne paslaptis, kad konservatoriai turi sąskaitų šalies Prezidentui ir nepraleidžia progų visą Seimą įtraukti į savo politinius žaidimus“, – komentuoja R. Budbergytė.

Pasak Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narės socialdemokratės Dovilės Šakalienės, jeigu pranešėjo istoriją tyrusi komisija savo išvadas rengė netinkamai, galimai pažeidė procedūras, jeigu kyla klausimų dėl jos šališkumo, netikslinga svarstyti jos pateiktas išvadas.

„Generalinės prokuratūra prašo įvertinti, ar pranešėjo istoriją tyrusi komisija, „nederindama savo veiksmų su Generaline prokuratūra, atskleisdama pranešėjo asmens duomenis ir reikalaudama pateikti kriminalinės žvalgybos tyrimo medžiagą, nepažeidė Lietuvos Respublikos Konstitucijos“. Šios komisijos reputacijai suduotas rimtas smūgis“, – komentuoja D. Šakalienė.

Socialdemokratai įspėja, kad jeigu valdantieji konservatoriai mėgintų manipuliuoti pranešėjo istoriją tyrusios komisijos išvadomis, siekdami inicijuoti kokius nors tolimesnius veiksmus Seime Respublikos Prezidento atžvilgiu, tai tokie veiksmai tik įsuktų visą Seimą į „neteisėtumo spiralę“.

Close