Socialdemokratai siūlo apibrėžti lobistinę veiklą, kad ji būtų realiai deklaruojama

Socialdemokratai siūlo apibrėžti lobistinę veiklą, kad ji būtų realiai deklaruojama

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos nariai Juozas Olekas, Algirdas Sysas, Rasa Budbergytė ir Julius Sabatauskas užregistravo Lobistinės veiklos įstatymo pataisas, kurios konkrečiau nustatytų lobistinės veiklos apibrėžimą ir susiaurintų asmenų, kuriems gali būti siekiama daryti lobistinę įtaką, ratą. Tai – Seimo nariai, Vyriausybės nariai, viceministrai, savivaldybių tarybų nariai, savivaldybių administracijos direktoriai ir jų pavaduotojai. Šiems asmenims įstatymo pataisomis numatoma pareiga deklaruoti veiksmus.

„Šiuo metu galiojančioje Lobistinės veiklos įstatymo redakcijoje daug neaiškių nuostatų, o praktikoje faktiškai nesilaikoma deklaravimo tvarkos. Įstatymo vykdymą prižiūrinti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tokią situaciją iš esmės toleruoja ir nesiima jokių veiksmų. Tą akivaizdžiai parodė paskutinis Seimo Nacionalinio saugumo komiteto tyrimas. Todėl manome, kad į šią padėtį reikia reaguoti įstatymo pataisomis“, – sako LSDP Seimo frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Pataisas registravę socialdemokratai siūlo keisti įstatyme pateikiamų lobistų teisių sąrašą

Pataisas registravę socialdemokratai siūlo keisti įstatyme pateikiamų lobistų teisių sąrašą, išbraukiant iš jo bendras visiems piliečiams garantuojamas teises. Taip pat siūlo panaikinti nuostatą, leidžiančią įvairių interesų grupių atstovams išvengti veiksmų deklaravimo, prisidengiant viešo intereso gynimu. Siūloma nustatyti, kad asmenų dalyvavimas viešose ir protokoluojamuose posėdžiuose, kuriuose svarstomi teisės aktų priėmimo ar pakeitimo klausimai, nėra laikomas deklaruotina lobistine veikla.

Pasak socialdemokratų, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija turi būti įpareigota sukurti, prižiūrėti viešą lobistinės veiklos deklaravimo sistemą ir užtikrinti jos tinkamą funkcionavimą.

Dabar galiojančio Lobistinės veiklos įstatymo trūkumus pastebėjo ir „Transparency International“ Lietuvos skyrius, kuris kartu su Vilniaus politikos analizės institutu siūlo daryti įstatymo pakeitimus.

Close