Socialdemokratai: priimtas biudžetas toks, kad krizė tik gilės

Socialdemokratai: priimtas biudžetas toks, kad krizė tik gilės

Šiandien Seime svarstytą ir priimtą valstybės biudžetą socialdemokratai vadina „sąstingio biudžetu“. Socialdemokratų Seimo frakcijos narius papiktino ir pasiūlymų biudžetui svarstymo procedūra.

„Visą dieną Parlamente stebėjome liūdną spektaklį: vienas po kito „buldozeriu“ buvo atmetinėjami mūsų ir kitų opozicinių frakcijų pasiūlymai bent kiek pakoreguoti Ingridos Šimonytės biudžetą, kad jis būtų socialiai jautresnis ir palankesnis žmonėms.

Valdančiųjų balsais patvirtintas biudžetas – varganas visomis prasmėmis. Rekordinių kainų žiema, vis grėsmingiau įsisiūbuojanti infliacija be pėdsako ištrins visus plačiai išreklamuotus algų ir išmokų padidinimus, kuriuos sukrapštė I. Šimonytės komanda“, – sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

Lietuvos socialdemokratų partijos rezoliucijoje dėl 2022 m. valstybės biudžeto pabrėžiama, kad kylančios energijos (degalų, elektros, dujų), taip pat geriamojo vandens, prekių ir paslaugų kainos skaudžiausiai smogė pažeidžiamiausiems – mažas ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms.

„Priimtas biudžetas niekaip neprisidės prie socialinės nelygybės mažinimo. Vyriausybės sprendimas energijos kainų – dujų ir elektros – brangimą išdėlioti per penkerius metus problemas tik atitolina: skolų kaštai ir palūkanos anksčiau ar vėliau guls ant vartotojų pečių.

Dabartinė valdžia nenori nuimti mokestinės naštos nuo darbo pajamų ir tinkamai apmokestinti didelio turto bei kapitalo.

Regionų atskirtis irgi nemažės. O ir savivaldai ir toliau neleidžiama savarankiškai tvarkytis finansų, skolintis, investuoti į vietos infrastruktūrą.

Formuodama biudžetą, Vyriausybė nesilaikė parlamentinių partijų Susitarimo dėl švietimo politikos 2021–2030 metams – mokslui ir tyrimams skiriama daug mažiau asignavimų, nei buvo sutarta.

Valdančiųjų planai naikinti mokyklas, ligonines ir viešąsias paslaugas dabartinės krizės aplinkybėmis atrodo protu nesuvokiami.

Beveik 1 mlrd. eurų, numatytų 2021–2030 m. nacionaliniame pažangos plane, bus paskirstyti be parlamentinės kontrolės ir priežiūros“, – pažymi Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close