Socialdemokratai L. Kukuraičiui: turėtumėte prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti

Socialdemokratai L. Kukuraičiui: turėtumėte prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti

Į Seimą opozicinių frakcijų pakviestas Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis aiškinosi, kodėl ministerijai pradėjus vykdyti Vaiko teisių apsaugos reformą kilo tiek daug nesusipratimų, problemų ir klausimų šeimoms bei visuomenei. Matuko reforma už kurios vykdymą tiesiogiai atsakingas L. Kukuraitis, akivaizdžiai užstrigo. Situacija susiklostė krizinė, o ministro pozicija – ligi šiol lieka neaiški.

„Ar ministras valdo padėtį vaiko teisių apsaugos sistemoje, kokią atsakomybę jis prisiima ir kokių veiksmų imamasi padėčiai taisyti?“ – klausė Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

„Reformą vertinu teigiamai. Uždraudėme smurtą prieš vaikus“, - diplomatiškomis frazėmis aiškinosi L. Kukuraitis. Ministras pripažino, kad reformai reikia kur kas daugiau pinigų ir ligi šiol trūksta 100 specialistų.

„Ministro atsakymai stebina, jis nesprendžia sisteminių problemų, nurašo kaltę žmogiškosioms klaidoms, tuo tarpu visuomenė toliau nerimauja ir baiminasi“, - L. Kukuraičio atsakymus vertino socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas.

Netgi klausiamas apie konkretų vaikų paėmimo iš Kauno šeimos atvejį, ministras teigė, kad už pagalbą šeimai atsakinga savivaldybė, o patys tėvai siūlomos pagalbos tiesiog nenorėjo priimti.

„Ministre, nesislapstykit už moterų nugarų, prisiimkite atsakomybę ir atsistatydinkite,“ – L. Kukuraičiui pareiškė Seimo narys Algimantas Salamakinas.

Ministras į tai teatsakė, kad jis buvo nuėjęs į TV laidas, į vieną iš mitingų, taip pat gauna įvairių grasinimų ir siūlymų atsistatydinti.

„Socialdemokratų vertinimu – ministras ne tik nepripažino daromų klaidų, o jei ką ir pripažino, nurašė tai „žmogiškoms klaidoms“, nesugebėjo aiškiai ir konkrečiai atsakyti į klausimus dėl problemų vaiko teisių apsaugos sistemoje, bet ir nevaldo situacijos joje. L. Kukuraičiui akivaizdžiai trūksta lyderystės, ir dėl to kyla problemos – daromos klaidos, šeimoms nepaaiškinama, žmonės baiminasi dėl tokios nevaldomos situacijos“, - susitikimą reziumavo J. Sabatauskas.

Socialdemokratai reikalauja, kad ne tik ministras, bet ir vyriausybė imtųsi plačios komunikacijos kampanijos tėvams apie naują vaiko teisių apsaugos įstatymą, nesmurtinius auklėjimo metodus ir pagalbos galimybes.  Taip pat - nedelsiant reikia sutvarkyti vaiko teisių apsaugos specialistų atranką ir kokybišką praktinį parengimą bei užtikrinti realų paslaugų šeimoms prieinamumą visuose regionuose.

Susiję straipsniai

Close