Socialdemokratai: kova su koronavirusu neturi būti palikta neapsaugotiems medikams

Socialdemokratai: kova su koronavirusu neturi būti palikta neapsaugotiems medikams

Seimo socialdemokratai palaiko Lietuvos medikų sąjūdžio išplatintą kreipimąsi bei kitas medikų bendruomenės iniciatyvas, šalies vadovus primygtinai prašo atsižvelgti į medikų rengiamas ir teikiamas konsultacijas ir rekomendacijas, kaip suvaldyti koronaviruso plitimą, į prašymus, kad būtina aprūpinti medikus apsaugos priemonėmis bei testuoti dėl galimo užkrato, taip pat prašo įvertinti Lietuvos medikų sąjūdžio kreipmąsi dėl krizės valdymo centro struktūros sutvarkymo.

“Niekas kitas dabar kaip medikai mato tikrąją situaciją, ir susiduria su koronaviruso plitimo iššūkiais. Jie informuoja, kad vis daugiau medikų patenka į saviizoliacijos režimą dėl kontaktų su užkrėstaisiais ir praneša, kad tokiu būdu dalinai paralyžiuojamas sveikatos įstaigų darbas. Daugėjant infekuotųjų skaičiui, ši situacija darysis dar sudėtingesnė, jeigu išvesime iš rikiuotės sveikatos apsaugos įstaigas, kurios turi teikti pagalbą žmonėms besiplečiančios pandemijos akivaizdoje”, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratus neramina Valstybės ekstremalių situacijų centro teikiama informacija, kad medikų apsauga – sveikatos apsaugos įstaigų problema. Šiuo atveju toks centras ir reikalingas, kad koordinuotų visus būtinus ir saugumą garantuojančius veiksmus bei priemones. Kol kas vieši centro pareiškimai, kad būtina nešioti apsaugines kaukes, dabartinėje situacijoje prilygsta rekomendacijai nešioti tai, ko nėra. Tuo tarpu medikai, neturėdami pakankami elementarių apsaugos priemonių tampa ne tik priešakiniais viruso taikiniais, bet galimai taps ir užkrato skleidėjais.

„Atsakomybė, aprūpinimas apsaugos priemonėmis  ir pandemijos suvaldymas neturi būti paliktas vien medikams, Valstybės ekstremalių situacijų centras ir Sveikatos apsaugos ministerija turi imtis šių funkcijų, koordinuoti visų šalyje veikiančių sveikatos įstaigų darbą ir atsižvelgti į medikų bedruomenės teikiamą informaciją bei rekomendacijas“, - sako R. Budbergytė.

Close