Socialdemokratai: konservatoriai blokavo energetikos piktnaudžiavimų tyrimą – jo turės imtis kitas Seimas

Socialdemokratai: konservatoriai blokavo energetikos piktnaudžiavimų tyrimą – jo turės imtis kitas Seimas

Konservatorių ir liberalų Seimo daugumai nepalaikius opozicijos iniciatyvos Seime tirti elektros tiekėjų piktnaudžiavimus, vartotojų permokų ESO istoriją ir Dainiaus Kreivio veiksmus, socialdemokratai pabrėžia, kad žmonės laukia atsakymų dėl politikų, kurie padarė žalą valstybei, atsakomybės.

R. Budbergytė: konservatoriai ir liberalai labai bijo

Pasak Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seimo frakcijos seniūnės Rasos Budbergytės, šių klausimų negalima palikti neatsakytų, todėl jeigu ne šios, tai kitos kadencijos Seimas neišvengiamai grįš prie šios iniciatyvos.

„Tai, kas įvyko energetikos sektoriuje – katastrofiška liberalizacija, negrąžintos vartotojų permokos, „Igničio“ įtaka politikams, politikų sąsajos su įmonėmis – yra tragiška pamoka.

Turime pasirūpinti saugikliais ir inicijuoti pertvarkas, kad ateityje tokios situacijos nesikartotų. Tačiau tam pirmiausia reikia nuodugniai ištirti, kas įvyko (ir tebevyksta), ir pasidaryti išvadas. Panašu, kad konservatoriai su liberalais bijo ieškoti atsakymų ir gelbėja savus, pirmiausia susikompromitavusį ministrą D. Kreivį“, – sako R. Budbergytė.

G. Paluckas: rinkoje siautėja trys įmonės

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas primena, kad liberalizuojant elektros rinką buvo „žadamas rojus vartotojams“.

„Deja, tai, ką turime šiandien, labiau panašu į pragarą. Rinkoje siautėja trys monopolinės įmonės. Delsiama grąžinti šimtamilijonines vartotojų permokas. O D. Kreivys ir konservatoriai visa tai vadina dideliu pasiekimu“, – komentuoja G. Paluckas.

Socialdemokratai įtaria, kad elektros tiekimo monopolį turinčioms įmonėms buvo leista dirbtinai padidinti savo pelną, nes Energetikos ministerija teisės aktuose nereglamentavo, kaip nustatoma tiekėjų pelno marža.

Seimui socialdemokratai siūlė ištirti, „kokią įtaką elektros rinkos liberalizacijos procesui turėjo „Ignitis grupė“ ir jos vykdoma lobistinė veikla“.

Socialdemokratai taip pat ragina tirti D. Kreivio vaidmenį, kuris, „teikdamas pataisas, galimai veikė energetikos rinkos žaidėjų interesų labui“.

V. Blinkevičiūtė: jie lyg valstybė valstybėje

LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė ne kartą ragino konservatorių D. Kreivį atsistatydinti, pabrėždama, kad valstybinį energetikos sektorių lydintys skandalai turi būti politiškai įvertinti.

„Energetikos sektoriuje per pastaruosius trejus metus įsivyravo visiškas chaosas. Susikūrė tarsi valstybė valstybėje. „Ignitis grupę“ ir ESO lydi nesibaigiantys skandalai. Valstybės valdoma bendrovė pelnėsi iš žmonių permokų, dėl to didėjo ir įmonės dividendai, ir priemokos prie algų „Ignitis“ vadovams.

Ingridos Šimonytės ministrų kabinete niekas nenori prisiimti atsakomybės. Tai kas ką valdo? Ar valstybė kontroliuoja energetikos sektorių, ar šio sektoriaus įmonės kontroliuoja Vyriausybę?“ – klausia V. Blinkevičiūtė.

Close