Socialdemokratai: I. Šimonytės teikiamas biudžetas palankus tiems, kurių pajamos didžiausios

Socialdemokratai: I. Šimonytės teikiamas biudžetas palankus tiems, kurių pajamos didžiausios

Seimui rengiantis svarstyti kitų metų biudžeto projektą, socialdemokratai kritikuoja valdančiuosius dėl mėginimų užčiaupti kritiką ir dėl „chroniško vėlavimo“.

Anot Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnės Orintos Leiputės, socialdemokratai negali pritarti Ingridos Šimonytės teikiamam biudžeto projektui dėl esminių, principinių priežasčių.

„Siūlomas biudžetas – socialinio neteisingumo ir nelygybės įsikūnijimas. Nors pagalba turėtų pasiekti tuos, kuriems jos reikia, Vyriausybė, lyg keldama puotą maro metu, visiems dalija vienodas kompensacijas“, – pažymi parlamentarė.

„Premjerės ir finansų ministrės atsikalbinėjimai, esą jos dabar neturi laiko užsiimti skaičiavimu, kam ir kiek kilovatvalandžių kompensuoti, verčia klausti: o kur jos buvo iki šiol? O gal neturi skaičiavimo mašinėlių?“ – stebisi O. Leiputė.

I. Šimonytė yra sakiusi, esą „žmonių, kuriems pagal pajamas reikia paramos, būtų tiek daug, kad mechanizmo kūrimas ir laiko skyrimas tokiomis aplinkybėmis yra mažai efektyvus“. Toks argumentas socialdemokratų neįtikina.

Seimo Audito komiteto pirmininko pavaduotoja socialdemokratė Rasa Budbergytė taip pat nerašytų gero pažymio Vyriausybei.

„Ir Lietuvos bankas, ir Valstybės kontrolė nevyniodami į vatą aiškiai sako, kad Vyriausybės parengtas energetikos kainų sušvelninimo planas – nevykęs, nes dujų ir elektros išlaidas Vyriausybė turėtų kompensuoti sunkiausiai besiverčiantiems“, – pabrėžia parlamentarė.

Socialdemokratai piktinasi, kad jų pasiūlymas taikyti lengvatą maisto produktams buvo „su panieka išmestas į šiukšlių dėžę“, o pačių konservatorių gretose kilusi kritika buvo „brutaliai nuslopinta, Seimo nariams grasinama – nekelkite jokių klausimų ir nieko nesiūlykite.“

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Gintautas Paluckas atkreipia dėmesį į tai, kad tik Pasaulio banko ir kitų tarptautinių institucijų spaudžiama Vyriausybė prabilo apie mokesčių reformą.

„Net premjerės patarėjas Vaidas Navickas pripažino, kad „kuo ilgiau tempsime gumą“ dėl mokesčių, tuo brangiau mums visa tai kainuos“, – pažymi parlamentaras.

Pasaulio bankas sukritikavo Lietuvos mokesčių sistemą kaip „įstrigusią“ tarp epochų.

„Socialdemokratai ne kartą smerkė tokią tvarką, kai milijonierius ar teisininkas sumoka mažesnius mokesčius negu darbininkas ar mokytojas“, – sako Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas.

Socialdemokratų vertinimu, klausimas, kieno interesams yra palankus siūlomas biudžetas – retorinis: I. Šimonytės teikiamas biudžetas palankus tiems, kurių pajamos didžiausios.

Socialdemokratai neketina pasiduoti I. Šimonytės ir valdančiųjų spaudimui nekritikuoti biudžeto ir nieko nereikalauti.

Socialdemokratai Eugenijus Sabutis ir Kęstutis Vilkauskas ragina skirti daugiau lėšų savivaldybių ugniagesių darbo užmokesčiui ir įrangai. Socialdemokratų partijos frakcijos nariai inicijavo rezoliuciją dėl papildomų lėšų žvyrkelių asfaltavimui ir kelių priežiūrai. Socialdemokratai taip pat neabejoja, kad Vyriausybė galėtų rasti reikalingų lėšų Jonavos pietrytinio aplinkkelio ir jungiamųjų kelių tiesimo bei sankryžų įrengimo darbams.

Susiję straipsniai

Close