Opozicinės frakcijos kreipiasi į Seimo pirmininką ir VTEK dėl VRK pirmininkės L. Matjošaitytės

Opozicinės frakcijos kreipiasi į Seimo pirmininką ir VTEK dėl VRK pirmininkės L. Matjošaitytės

Seimo opozicijos frakcijos ketvirtadienį kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydamos įvertinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės Lauros Matjošaitytės veiksmus ir galimą neveikimą.

Opozicinių frakcijų vardu kreipimąsi pasirašė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūno pavaduotojas Julius Sabatauskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius.

Pirma, Seimo opozicija kelia klausimą dėl VRK pirmininkės L. Matjošaitytės neveikimo tiriant skundus dėl paslėptos politinės reklamos ir rinkėjų papirkimo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku Ramūnu Karbauskiu susijusiuose renginiuose ar projektuose: seriale „Naisių vasara“, „Naisių teatro“ spektakliuose, kituose renginiuose Šiauliuose ir Naisiuose. Visų šių renginių ar projektų mecenatas – R. Karbauskis, bet paramą skyrė su šiuo politiku siejamas „Agrokoncernas“.

Kaip išsiaiškino 15min.lt žurnalistai, tirti šiuos skundus buvo sudaryta darbo grupė, kuri nepatvirtintoje išvadoje visą medžiagą siūlė perduoti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Tačiau VRK pirmininkės L. Matjošaitytės iniciatyva išvados nepristatė visai komisijai, o medžiaga nenukeliavo VMI.

Primenama, kad dėl serialo „Naisių vasara“ Lietuvos socialdemokratų partija į VRK kreipėsi 2016 m. birželio 7 d. Tačiau atsakymo nesulaukta iki šiol.

Antra, Seimo opozicija kelia klausimą dėl L. Matjošaitytės vienasmeniško veikimo, kai VRK biudžetas nebuvo teiktas tvirtinti komisijai. Seimo Teisės departamentas yra konstatavęs, kad VRK pirmininkas negali nutarti nevykdyti pareigos teikti VRK tvirtinti komisijos išlaidų sąmatą.

„Norėtumėme priminti, jog kiek daugiau nei prieš vienerius metus panaši situacija buvo susiklosčiusi dėl Romo Valentukevičiaus veiksmų, kai jis išaiškinimą tuometinei LVŽS frakcijos seniūno pavaduotojai Gretai Kildišienei dėl automobilio, nuomojamo iš partijos pirmininko R. Karbauskio valdomo „Agrokoncerno“, pateikė vienasmeniškai, nesitaręs su kitais komisijos nariais. Toje situacijoje Jūs principingai įvertinote tokius kolegialios institucijos vadovo veiksmus bei paraginote VTEK vadovą trauktis iš pareigų“, - teigiama kreipimesi į Seimo pirmininką V. Pranckietį.

Remiantis Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymu, VRK pirmininką Seimo pirmininko teikimu skiria Seimas.

„Seimo pirmininkas turėtų lygiai taip pat principingai įvertinti VRK pirmininkės veiksmus ir galimą neveikimą bei taikyti vienodus aukštus standartus visiems Seimo skirtiems pareigūnams – taip, kaip prieš metus vertino buvusį VTEK vadovą,“ – sako Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Julius Sabatauskas.

Seimo opozicijos partijos taip pat kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją prašydamos atlikti tyrimą dėl VRK narių Vincento Vobolevičiaus, Jonės Valčiukienės galimų interesų konfliktų, o pirmininkės L. Matjošaitytės, kaip vadovės, atsakomybės veiksmų.

 

Close