Kreipiasi į prokuratūrą dėl nacionalinio stadiono projekto perdavimo „Hanner“: ragina stabdyti galimai neskaidrų sandorį

Kreipiasi į prokuratūrą dėl nacionalinio stadiono projekto perdavimo „Hanner“: ragina stabdyti galimai neskaidrų sandorį

Vilniaus miesto savivaldybės administracijai nusprendus perduoti nacionalinio stadiono projektą statybų bendrovei „Hanner“, socialdemokratas Tadas Vinokuras viešai kreipiasi į Generalinę prokuratūrą, ragindamas stabdyti galimai neskaidrų sandorio perdavimą kitai šaliai.

Pasak Tado Vinokuro, viešųjų pirkimų procesas yra privalomas, kadangi nacionalinio stadiono projekto sutarties sąlygos iš esmės keičiasi.

„Vilniaus meras V. Benkunskas galimai elgiasi taip, tarsi jam viešųjų pirkimų įstatymas negaliotų. Vilniaus valdžia paėmė projektą iš investicinės bendrovės „Baltcap“ rankų ir perduoda jį į „Hanner“ rankas. Čia tau ne koks krepšinio kamuolys, o šimtamilijoninis projektas. Ar tai – skaidrus būdas vykdyti miesto gyventojams svarbius projektus? Prokuratūra, gindama viešąjį interesą, turėtų tuoj pat stabdyti sandorį, kadangi keičiasi esminės sandorio sąlygos, keičiasi sutarties šalys, o viešųjų pirkimų procesas neįvyko“, – tikina T. Vinokuras.

Vinokuro teigimu, „Baltcap“ turėtų Vilniaus savivaldybei sumokėti netesybas už neįvykdytą projektą.

„Projektas, lyg niekur nieko, perduodamas kitai šaliai. Tačiau juk sutartyje buvo numatyta projekto vykdymo garantija. Jeigu „Baltcap“ nevykdo savo įsipareigojimų, Vilniaus savivaldybė turėtų gauti iš įmonės pinigus už netesybas. Vieno iš „Baltcap“ partnerių lošimas bendrovės pinigais jokiais būdais negali būti traktuojamas kaip force majeure aplinkybė. „Baltcap“ neįvykdė savo įsipareigojimų ir taškas. Už projekto įsipareigojimų nevykdymą turėtų būti sumokėta“, – argumentuoja T. Vinokuras.

Politiko nuomone, į susiklosčiusią situaciją turėtų sureaguoti tiek prokuratūra, tiek Viešųjų pirkimų tarnyba.

„Kaip jau minėjau, stadiono projektas keičiasi iš esmės: keičiasi sąmatos, keičiasi stadiono vietų skaičius, keičiasi konstruktyvas, ruošiamasi atsisakyti aikštynų. Kitaip tariant, šis projektas jau yra reikšmingai pasikeitęs, todėl apie bet kokį perdavimą iš rankų į rankas negali būti nė kalbos. Kodėl snaudžia institucijos? Kol kas viešųjų pirkimų tarnyba, mano galva, tik išsisukinėja, nors visi įrodymai yra ranka pasiekiami“, – teigia T. Vinokuras.

Close