Daugėjant keleivių skundų dėl pavežėjų elgesio, G. Paluckas siūlo Seimui įteisinti privalomus vaizdo registratorius mašinų salonuose

Daugėjant keleivių skundų dėl pavežėjų elgesio, G. Paluckas siūlo Seimui įteisinti privalomus vaizdo registratorius mašinų salonuose

Lietuvos socialdemokratų partijos Seimo frakcijos narys Gintautas Paluckas užregistravo Kelių transporto kodekso pataisas, kuriomis siūlo spręsti keleivių saugumo problemą, daugėjant skundų dėl pavežėjų elgesio.

„Keleivių vežimo rinkoje įsiviešpatavo platforminio darbo operatoriai. Pavėžėjimo veikla dabar gali verstis praktiškai kas nori.

Viešumoje daugėja pasakojimų apie incidentus, keleivių ir vairuotojų konfliktus, seksualinio priekabiavimo atvejus. Pačiam keleiviui ar keleivei užfiksuoti ir įrodyti, kad vairuotojas elgėsi nederamai ar agresyviai, praktiškai neįmanoma“, – komentuoja G. Paluckas.

Socialdemokratas siūlo Seimui įteisinti prievolę pavežėjams automobilio salone įrengti vaizdo registratorių.

„Keleivių vežimo operatoriai į tokius skundus reaguoja vangiai, reikalauja pateikti neginčijamų įrodymų, kad vežėjas elgėsi netinkamai. Negana to, girdime, kad vežėjai perleidžia savo paskyras skaitmeninėse platformose kitiems asmenims, ir tokiu atveju sunku įrodyti, kad buvo pažeistas įstatymas.

Todėl siūlome įvesti reikalavimą lengviesiems automobiliams, kuriais teikiamos keleivių vežimo už atlygį paslaugos, turėti vaizdo registratorių, kuris fiksuotų automobilio salono vaizdą. O keleiviui ar kompetentingai institucijai pareikalavus, keleivių vežimo organizatorius turėtų perduoti kelionės vaizdo įrašą“, – pataisų esmę paaiškina G. Paluckas.

Jis pažymi, kad šiuo metu nėra jokių įstatymu apibrėžtų reikalavimų dėl vaizdo registratorių lengvuosiuose automobiliuose, kuriais teikiamos keleivių vežimo už atlygį paslaugos.

Pataisomis siūloma nustatyti, kad vaizdo įrašas būtų saugomas 14 dienų. Keleivis galėtų atsisakyti vaizdo įrašo fiksavimo, aiškiai prieš kelionę (užsakymo metu) išreiškęs savo valią.

Kelių transporto kodekso pataisas kartu su G. Palucku teikia Seimo nariai socialdemokratai Linas Jonauskas, Orinta Leiputė ir Eugenijus Sabutis. Siūloma, kad naujos kodekso nuostatos įsigaliotų 2025 m. sausio 1 d.

 

Close