Aloyzas Sakalas. Melas, pridengtas tiesos rūbais

Aloyzas Sakalas. Melas, pridengtas tiesos rūbais

Pagal VMI 2018 metų duomenis, pagrindiniai biudžeto pajamų šaltiniai yra trys. Tai pridėtinės vertės mokestis (PVM) (54,7 proc. nuo viso biudžeto), akcizai (22,2 proc.) ir pelno mokestis (PM) (10,8 proc.). Toliau sektų gyventojų pajamų mokestis (4,9 proc.) ir kiti dar mažesni mokesčiai.

Jei dėl PVM ir akcizų mokesčių pakeitimų ir kyla šiek tiek šurmulio, tai mėginimai padidinti PM sukelia verslininkų ir jų organizacijų bei Laisvosios rinkos instituto aistras. Pagrindinis visų jų argumentas yra toks: Dėl PM padidinimo smarkiai sumažės užsienio verslininkų investicijos į Lietuvą.

Tik ketvirtoje ar net penktoje vietoje yra PM.

Bet gerai žinoma, kad kiekvienas investitorius pirmiausia žiūri, ar yra rinka jo būsimai produkcijai ir kokios tos rinkos apimtys. Juk nuo produkto realizacijos priklauso gamybos plėtra ir verslininko pelnas.

Antras svarbiausias rodiklis verslininkui – tai tos vietovės, kurioje numatomas naujas verslas, darbo jėgos struktūra ir kvalifikacija.

Trečias svarbiausias kriterijus, lemiantis verslininko apsisprendimą investuoti ar ne, tai kelių, transporto, aviatransporto, inžinierinių tinklų ir ryšių lygis.

Ir tik ketvirtoje ar net penktoje vietoje yra PM.

Susiję straipsniai

Close