J. Sabatauskas dalyvavo politinių represijų aukoms skirtuose renginiuose Kazachstane ir Tadžikistane

Seimo frakcija
2025-06-03
Julius Sabatauskas
julius sa

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas, Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupės pirmininkas Julius Sabatauskas gegužės 29 – birželio 2 d. dalyvavo renginiuose Lietuvai svarbiose istorinės atminties vietose Astanoje, Karagandoje, Almatoje (Kazachstano Respublika) ir Dušanbėje (Tadžikistano Respublika).

Pasak J. Sabatausko, gegužės 31 dieną Kazachstane minima Politinių represijų aukų diena svarbi Lietuvai istorinės atminties išsaugojimo požiūriu, nes sovietų okupacijos metu, ypač po 1940 metų, daug lietuvių buvo prievarta ištremti į Kazachstaną. Tūkstančiai jų ten kentėjo badą, šaltį, sunkų darbą, nemaža dalis žuvo.

„Kazachstanas yra viena iš posovietinių valstybių, kuri mini tokią datą ir tokius žmones. Šios valstybės teritorijoje buvo nemažai lagerių, juose kalėjo tūkstančiai žmonių, politinių kalinių iš Lietuvos, kitų Baltijos valstybių, Ukrainos, Rusijos, net ir Japonijos. Esame labai dėkingi Kazachstano Vyriausybei ir Prezidentui už tokias iniciatyvas, jau tapusias tarptautiniu įvykiu – renginiuose Spasko memoriale dalyvaus Europos valstybių ir Japonijos ambasadų atstovai“, – sako Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas.

Vizito metu Seimo nariai lankėsi buvusio Dolinkos lagerio muziejuje, Spasko memorialiniame komplekse ir prie paminklo politinių represijų ir holodomoro aukoms atminti Kazachstane bei atnaujintame Kurgan-Tiubės Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių memoriale Tadžikistane (šiemet sukanka 80 metų nuo pirmųjų trėmimų į Tadžikistaną 1945 m.), susitiko su Kazachstano Respublikos Mažiliso Užsienio reikalų komiteto pirmininke, Draugystės su Lietuva grupės pirmininke Aigul Kuspan, taip pat su Karagandos lietuvių bendruomene.

J. Sabatauskas priminė, kad Kazachstane vis dar gyvena lietuvių bendruomenės palikuonių, aktyviai veikia lietuvių bendruomenė Karagandoje, vadovaujama Vitalijaus Tvarjono, kuris rūpinasi Spaske įkurtu memorialu: „Susitikimas su šios bendruomenės atstovais svarbus parodant, kad Lietuva jų neužmiršo ir stiprina diasporos ryšius su tėvyne“.

Seimo Spaudos biuro ir LSDP frakcijos inf.

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Prašome palaukti

Ačiū. Jūsų registracija sėkminga.

Mūsų partneriai