Seimas priėmė Žemės įstatymo pataisas, kurios leis paprasčiau išsinuomoti valstybinę žemę, o valstybei – racionaliau valdyti savo turtą.
Pasak projekto iniciatoriaus, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Lino Jonausko, įsigaliojusios Žemės įstatymo pataisos pasitarnaus ir visuomenei, ir valstybei.
„Šiuo įstatymu supaprastintos procedūros, kurios leis valstybinę žemę išsinuomoti daug greičiau. Iki šiol visas procesas kartais užtrukdavo net iki dviejų metų, o supaprastinta tvarka leis tai padaryti per mėnesį ar porą. Tuo tarpu valstybė galės greičiau įveiklinti savo turtą ir greičiau gauti pajamas iš nuomos. Todėl pokyčių nauda – abipusė“, – teigia L. Jonauskas.
Įstatymu taip pat sugriežtinta atsakomybė už neracionalų žemės naudojimą bei numatyta paskata sutvarkyti valstybinėje žemėje esančius apleistus statinius.
„Tikimės, kad padidintas nuomos mokestis tiems, kurie neracionaliai naudoja valstybinę nuomojamą žemę, ši žemė yra apleista, netvarkoma, taps savotiška paskata ją kuo greičiau įveiklinti, prižiūrėti, kad ji neštų pridėtinę vertę, o ne būtų palikta dirvonuoti. Dar labai svarbu paminėti, kad nuo šiol didesnis dėmesys bus skiriamas ir valstybinėje žemėje esantiems apleistiems statiniams. Apleistų statinių savininkai bus skatinami juos susitvarkyti. Jei statinio plotas rekonstrukcijos metu nepadidės, savininkams nereikės mokėti įmokos už teisę statyti valstybinėje žemėje“, – sako L. Jonauskas.
Taip pat su šio įstatymo įsigaliojimu nuo 15 iki 10 metų trumpėja valstybinės žemės išsipirkimo terminas.
Žemės įstatymo pataisoms pritarė 79, prieš balsavo du, susilaikė 8 Seimo nariai.
Įstatymas įsigalioja nuo šių metų liepos 1 d.