Kreipiasi į Vyriausybę: šalis lieka be lyčių lygybės strategijos

Partijos naujienos
2021-10-21

„Nuo 2003 m. įgyvendinta Valstybinė moterų ir vyrų lygių galimybių programa šiais metais baigiasi. Liekame be strategijos“, – įspėja Seimo laikinosios Moterų grupės (SMG) pirmininkės pavaduotoja socialdemokratė Orinta Leiputė, inicijavusi susitikimą su Lietuvos moterų lobistinės organizacijos (LMLO) atstovėmis.

LMLO pirmininkė Audronė Kisielienė nuogąstauja, kad „nebeliks nei stebėsenos mechanizmo, nei atsiskaitomybės už konkrečių priemonių įgyvendinimą, nei rezultatų viešinimo, nei finansavimo konkrečioms moterų ir vyrų lygybei skirtoms priemonėms.“

Anot LMLO pranešėjos Vandos Juršėnienės, reali lyčių lygybė įmanoma tik įgyvendinus labai konkrečius reikalavimus, pavyzdžiui, kiekviename politinių partijų kandidatų sąraše bet kuriuose rinkimuose turi būti ne mažiau nei 40 proc. vienos lyties asmenų.

Be to, moterų organizacijos siūlo, kad mažiau atstovaujamos lyties kandidatai sąraše būtų išdėstyti taip, kad pirmajame trejetuke būtų ne mažiau kaip vienas mažiau atstovaujamos lyties atstovas, pirmajame penketuke – ne mažiau kaip du, o pirmajame dešimtuke – ne mažiau kaip keturi mažiau atstovaujamos lyties atstovai. Sąrašai, sudaryti pažeidžiant šiuos reikalavimus, turėtų būti neregistruojami.

O. Leiputė atkreipia dėmesį į finansinės naštos problemą: norintiems dalyvauti rinkimuose valstybės tarnautojams ir tarnautojoms, valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovams ir vadovėms, taip pat ugdymo, socialinių, kultūros įstaigų vadovams ir vadovėms, savivaldybės administracijos darbuotojams ir darbuotojoms privalu susimokėti didžiulį užstatą – 10 000 EUR, kuris laikomas „įšaldytas“ ilgiau nei pusmetį.

Moterų organizacijų įžvalgos jau perduotos Seimo darbo grupei dėl rinkimų sistemų peržiūros. O Vyriausybės teiraujamasi, kiek ir kokių moterų ir vyrų lygybei skirtų priemonių suplanuota įgyvendinti nuo 2022 m., baigus galioti Valstybinei moterų ir vyrų lygių galimybių programai.

„Vis dar nėra teisiškai įtvirtintas reikalavimas, kad rinkimų kampanijose tiek tvarkos, tiek turinio atžvilgiu moterys nebūtų diskriminuojamos, įskaitant elektronines socialines medijas, o už nustatytus pažeidimus būtų taikomos sankcijos“, – pažymi Seimo narė socialdemokratė O. Leiputė.

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Prašome palaukti

Ačiū. Jūsų registracija sėkminga.

Mūsų partneriai