Žemės ūkio ministras socialdemokratams pripažino matantis problemų „Agrokoncerno“  veikloje

Žemės ūkio ministras socialdemokratams pripažino matantis problemų „Agrokoncerno“  veikloje

Seimo socialdemokratų partijos frakcija toliau aiškinasi „Agrikoncerno“ veiklos modelius ir jų teisėtumą, kuomet už trąšas įsiskolinusiems ūkininkams išduodami vekseliai. Ūkininkai tokiu būdu rizikuoja savo turtu, o „Agrokoncernas“ galimai vykdo neteisėtą finansinę veiklą. Po socialdemokratų kreipimosi situaciją finansų rinkoje ketina įvertinti Lietuvos bankas.

Tuo tarpu į Socialdemokratų partijos frakcijos posėdį pakviestas žemės ūkio ministras Bronius Markauskas  pripažino matantis ir kitų „Agrokoncerno“ finansinės veiklos požymių, nors tai nėra finansų įmonė. „Problema ne vien tai, kad ūkininkai rizikuoja savo turtu. Bet mokėdami iškart – jie sumoka mažiau, negu mokėjimą atidedant,“ – frakcijos posėdyje sakė B. Markauskas.

Seimo narė Rasa Budbergytė klausė, kokia ministro pozicija, ar reikia saugiklių šioje srityje, kodėl ministerija nesiima jokių žingsnių.

„Nė vienas ūkininkas nesikreipė į Žemės ūkio ministeriją, kad prarado žemę. Neturėdami faktų negalime nieko daryti. Jeigu būtų ūkininkų kreipimasis, mes eitume į Finansų ministeriją. Nors aišku, suprantame, kad niekas nenori kalbėti apie sunkią finansinę situaciją,“ – teisinosi ministras. Tiesa, jis viešai posėdyje pripažino, kad „Agrokoncerno“ ir kitų žemės ūkio įmonių skolinimo veiklą reikėtų uždrausti.

Taip pat socialdemokratai klausė, kaip bus sprendžiama situacija, kai įsigyti žemės plotai išdalijami šeimos nariams, pavyzdžiui, suaugusiems vaikams, ir taip apeinamas įstatymas, pagal kurį vienas asmuo negali valdyti daugiau kaip 500 ha ploto. „Ar dabar reikės kiekvienai Seimo frakcijai teikti siūlymus dėl žemės plotų ribojimų, ar jūs įvertinsite situaciją ir teiksite savo pataisas?“ – klausė Algirdas Sysas.

Ministras B. Markauskas pažadėjo iki Seimo pavasario sesijos parengti siūlymus ir kreiptis į teisėsaugą, kad nustatytų, ar nebuvo pažeisti įstatymai įsigyjant sklypus. „Jeigu prokurorai nustatys pažeidimus, ta žemės bus paimta,“ – teigė ministras.

„Turime laikytis nustatytos 500 ha ribos ir spręsti, ką daryti su tais, kurie per susijusius asmenis įgiję ir valdo daugiau žemės,“ – reziumavo socialdemokratų frakcijos seniūnas Juozas Olekas, primindamas žemės ūkio ministrui, kad pavasarį lauks konkrečių siūlymų dėl šio klausimo.

Close