Vytenis Povilas Andriukaitis. Fiesta pagal Bulgakovo scenarijų

Vytenis Povilas Andriukaitis. Fiesta pagal Bulgakovo scenarijų

Jau ketvirtoji Rusijos pradėto karo savaitė. Ukraina demonstruoja neįtikėtiną ryžtą ir kovos dvasią. Aplink – sugriauti miestai, 3,2 mln. pabėgėlių į užsienį ir 6,5 mln. pabėgusių iš savo gimtųjų miestų į saugesnes Ukrainos sritis. Mariupolyje – humanitarinė katastrofa. Pasaulį kasdien apskrieja kraupios agresorės Rusijos daromų karinių nusikaltimų nuotraukos. Bet Ukraina tvirta.

Nepalaužiamą valią demonstruoja Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, jo komanda, miestų merai, kariškiai ir civiliai gyventojai. Susivienijusi Ukraina – štai koks jos atsakas agresoriui. Tai mato visas pasaulis, tai visaip bando nuslėpti Rusija, iš esmės uždariusi savo šalį į konclagerio gniaužtus.

Žiaurūs žmonių, turinčių kitokią nuomonę, persekiojimai, gausybė sulaikytųjų, nebeliko jokio nepriklausomo žiniasklaidos šaltinio. Dėl sankcijų poveikio Rusijoje jau ima trūkti pačių įvairiausių maisto ir buities prekių. Dolerio ir rublio kursas – 1:200, o toks buvo tik apie 1990 metus ir tai ne pabaiga. Šalies ekonomika ima ristis žemyn, Rusijos kariniam potencialui palaikyti jau reikia samdinių iš Sirijos.

Nepaisant stovėjimo ant bedugnės krašto, kovo 18 dieną Maskvos Lužnikų stadione Vladimiras Putinas ir jo propagandistai „pergalės koncertu“ paminėjo Krymo aneksijos 8–ąsias metines. Tiesa, šie metinių renginiai prasidėjo ir kituose miestuose, finalinį akcentą suteikdami koncertui Lužnikuose. Neįtikėtina, bet įspūdis toks, lyg visa tai turėjo būti skirta „specialiosios operacijos Ukrainoje“ sėkmei ir Rusijos agresijos prieš Ukrainą pergalei paminėti.

Dėl sankcijų poveikio Rusijoje jau ima trūkti pačių įvairiausių maisto ir buities prekių.

Bet neįtikėtina ir kas kita! Koncertas Lužnikuose – tiesiog tiksli Michailo Bulgakovo knygoje „Meistras ir Margarita“ aprašytos puotos pas Šėtoną Volandą inscenizacija. Gausybė vėliavomis mojuojančių „banderlogų“, scenos viduryje pats Šėtonas Bloodymiras Putinas, šilta pūkine „Loro Piana“ firmos striuke apsivilkęs, cituojantis Šventojo Rašto mintį apie tai, kad „nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus atiduoti.“ Taip, neapsirinkame, Šėtonas cituoja Šventąjį Raštą, o šalia jo ant scenos guli 112 Ukrainoje nužudytų vaikų. Guli ir nužudyta nėščia mama, kiek toliau 140 sunkiai sužeistų vaikų kažką kalba Šėtonui, nors per „banderlogų“ triukšmą sunku tai suprasti.

O Bloodymirui Putinui šie nužudytieji ir sužeistieji gieda kitą Šventojo Rašto vietą: „Pasigirdo šauksmas Ramoje,/ garsios dejonės ir aimanos – / tai Rachelė rauda savo vaikų;/ ir niekas jau jos nepaguos,/ nes jų nebėra.“ Taip Evangelijoje aprašomos Erodo įvykdytos nekaltai nužudytųjų vaikelių dramos. Tai aidi iš tų visų kenčiančiųjų širdžių čia, Lužnikuose.

Tačiau „banderlogai“ to nemato, jie užhipnotizuoti Šėtono svastikoje spindinčios „Z“ raidės. Šėtonas Bloodymiras jiems į jų kirilicos abėcėlę įterpia lotynišką „Z“ rusiškame šūkyje „Za mir bez nacizma“. Suprask, už pasaulį be nacizmo. Ir „banderlogai“ kartoja tą raidę, po truputį patys pavirsdami į „Z“ zombius. Ši naujoji Šėtono Bloodymiro Z svastika slepia stadione esantiems „banderlogams“ šėtoniškas pranašystes: „zveri“ (žvėrys), „zverstvo“ (žvėriškumas), „zabluždenije“ (paklydimas), „zapach“ (kvapas), „zastoj“ (sąstingis).

„Zveri“ važiuoja tankais ir šarvuočiais per Ukrainos žemę. Aiškiai matosi „Z“ raidė. Taip, „zverstvo“ matyti kiekviename sugriautame mieste ar kaime, 42 sugriautose ligonėse, 110 sugriautų mokyklų, išsigandusiose moksleivių akyse ir nužudytuose vaikeliuose. Tačiau „Z“ ženklas turi galią klaidinti, todėl didelėje dalyje propagandos paveiktos Rusijos visuomenės, sveikinančios Šėtoną, matyti paklydimas, „zabluždenije“. Tai, beje, milžiniška saviapgaulės psichozė.

Tuštėjančios parduotuvių lentynos išduoda, kad Rusiją pradeda gaubti pirmieji artėjančio ekonominio ir socialinio sąstingio ženklai.

Šėtonas kol kas trina rankas. Viskas lyg ir pagal M. Bulgakovo scenarijų, tačiau „banderlogai“ ima jausti ir kažką negero iš Šėtono siunčiamų ženklų, kažkokį vis gausėjantį mirčių kvapą, „zapach smerti“. Kažkas baisaus pakibę virš Lužnikų stadiono, kai vis dažniau atskrenda mirties žinutės iš „specialiosios operacijos dalinių“. Zapach smerti!

Koncerto euforiją patyrusi publika grįžta į savo namus ir pradeda suprasti realybę. Tuštėjančios parduotuvių lentynos išduoda, kad Rusiją pradeda gaubti pirmieji artėjančio ekonominio ir socialinio sąstingio ženklai. „Zastoj“ – iš ankstesnių laikų atsklindantis ir kraupią ekonominę realybę nešantis žodis.

Taip, baisus tas Šėtono ženklas „Z“. Puota pas Šėtoną tęsiasi, Šėtonas vis dar hipnotizuoja „banderlogus“, vis ragina juos eiti ir mirti už kažką kitą, nors Šėtonas tai vadina draugais. Mat jam gražu, kai gyvybes už draugus ne jis, bet kiti atiduoda. Juk taip jis perinterpretuoja Šventąjį Raštą.

Pats nesiryžta už kitus numirti, kaip tai tvirtina Evangelija. Ne. Juk jis Šėtono Volando vaidmenyje esantis Bloodymiras Putinas, ciniško veido budelis, ciniško veido „Z“ klikos vadas, apie kurį Šventajame Rašte pasakyta: „...jų kojos eiklios kraujo išlieti,/ jų keliais skuba griovimas ir skurdas./ Jie nepažino taikos kelio,/ ir nestovi prieš jų akis Dievo baimė“. Šios Evangelijos vietos V. Putinas cituoti jau nebegali.

Vytenis Andriukaitis yra LSDP garbės pirmininkas.

Susiję straipsniai

Close