Vytenis Andriukaitis. Vienuolika kovos prieš tamsą ir blogį dienų

Vytenis Andriukaitis. Vienuolika kovos prieš tamsą ir blogį dienų

Po karo Ukrainoje pradžios praėjo vienuolika dienų.  Jos žymi Ukrainos žmonių ryžtą, pergalę prieš tamsą ir blogį bei demokratinio pasaulio vienybę. Tai laikas, kai su pasididžiavimu visame pasaulyje tariamas prezidento Volodymiro Zelenskio vardas, o Vladimirui Putinui skiriami skaudžiausi ir baisiausi žodžiai.

Rusijoje V. Putino „Jedinaja Rossija”, didžiavalstybiniai šovinistai ir jų satelitai Dūmoje skubiai priiminėja Baudžiamojo Kodekso pataisas, numatančias iki 15 metų nelaisvę, jeigu  demonstracijose laisvę mylintys Rusijos žmonės iškeltų plakatą „Karui - ne!” Skubama uždrausti visus alternatyvius informacijos šaltinius, mat Baimė Tiesai yra Putino režimo atrama.
Neatsitiktinai internete plinta Rusijos Federacijos gynybos ministro pavaduotojo Aleksejaus Krivoručko 2022 m. vasario 26 d. nurodymo Nr. 210/32/655 nuo kovo 1 d. atimti iš Rusijos karių, esančių Ukrainos teritorijoje, asmeninius dokumentus, nuotrauka. Rusų karių netektys, įvairiais duomenimis, jau siekia per 11 000, o dar kiek jų nelaisvėje. Tad geriau, jei rusų kareiviai bus anoniminiai, jeigu nebus įmanoma apie jų žūtį pranešti motinoms ir artimiesiems. Žiaurus sprendimas, bet V. Putino valdžios baimė dar žiauresnė.

Tik šis režimas iš baimės pamiršta, kad Rusijos Federacijos (toliau – RF) baudžiamajame kodekse (toliau – BK) yra ir jam numatytas straipsnis. BK 353 straipsnio 1 dalis už agresijos prieš kitą suverenią šalį planavimą ir pasirengimą numato asmenims iki 15 metų laisvės atėmimo, o jo 2 dalis už agresijos įvykdymą leidžia tokius asmenis teisti net iki 20 metų laisvės atėmimo.
Labai aiškus RF BK straipsnis ir prieš karinių pajėgų naudojimą kitos suverenios valstybės teritorijai užgrobti. Straipsnis apie agresiją yra, yra ir žmogus, kuriam toks straipsnis taikomas! Neabejoju, kad Tiesos laikas ateis. O gal putinistai šį straipsnį irgi ims skubos tvarka keisti? Tuomet tai būtų labai akivaizdus jų pačių savęs įvertinimo įrodymas.

Jau dabar bliūkšta putinistų propaganda: jie skelbia norį „denacifikuoti Ukrainą“, bet rusakalbių miestų Charkovo ir Mariupolio merai Igor Terechov bei Vadim Boičenko demonstruoja stebėtiną kovos prieš okupantus dvasią ir rusų kalba juos vadinda „rušistais”.

Putinistai nori išvaduoti „brolišką Ukrainą“ nuo banderininkų, tačiau tokių taip ir nesuranda. Nuo jų agresijos Ukrainoje apie 1,5 mln. ukrainiečių moterų ir vaikų bei senelių tapo pabėgėliais, o apie 5 mln. taikių miestų gyventojų naktis praleidžia slėptuvėse, metro ir požeminiuose garažuose. Čia gimsta vaikai, priebėgos ieško mylimi keturkojai. Tai bent „Ruskij Mir” (Rusijos taika)...

V. Putinas nacistų Ukrainoje neranda, vietoje Ukrainos demilitarizacijos jo karius pasitinka susivienijusi ir nepalaužiamu pergalės ryžtu alsuojanti ukrainiečių tauta bei tautą įkvepiantis ir dvasią palaikantis Prezidentas V. Zelenskis.

Nepaisant visų Rusijos „jedinorosų” pastangų, pati Rusija nėra akla. Rusijos miestų aikštėse vis dažniau vyksta protestai. Labai komiškai atrodo tai, kad tiems, kurie skelbia tiesą apie karą, taikomi BK straipsniai už „feikus“, vadinamąsias melagienas, o štai tikruosius „feikus” skleidžianti propaganda baudžiamosios atsakomybės kol kas išvengia. Groteskiška realybė.

Šią realybę išsklaido kovojančios Ukrainos vaizdai. Jų gausu socialiniuose tinkluose. Mane ypač sužavėjo filmuota medžiaga iš Troickoje kaimo, Luhansko apskrityje. Paprasti kaimo gyventojai užtvėrė kelią prieš tiltą į savo kaimą okupantų sunkiųjų automobilių kolonai. Karininkas su jais derasi, pagaliau ima grasinti, kad duos įsakymą į juos šaudyti. Tuo tarpu beginkliai kaimo bendruomenės žmonės, mosuodami Ukrainos vėliavomis, skanduoja „Domoj, domoj, domoj! Slava Ukraïni” (Namo, namo, namo). Štai koks stiprus Laisvės ir ryžto balsas veržiasi iš tų žmonių krūtinių. Putino režimui, įstūmusiam pasaulį į galbūt didžiausios XXI amžiaus katastrofos prieangį, siunčiamas aiškus įspėjimas. „Tyrany mira, trepeščite!” („Pasaulio tironai, drebėkite!”), - taip skamba klasikinis XIX amžiaus rusų eilėraštis, tarsi specialiai rašytas Putino režimui, griaunančiam Ukrainą, išgyvenusią vienuoliktą karo dieną.

Vytenis Andriukaitis yra LSDP garbės pirmininkas

Susiję straipsniai

Close