Vytenis Andriukaitis. Gegužės 1-ąją pasitinkant

Vytenis Andriukaitis. Gegužės 1-ąją pasitinkant

Pasaulinis Gegužės 1-osios ­– Tarptautinės Darbo dienos – minėjimas vyksta žiauraus karo Ukrainoje, Rusijos agresijos sukeltos pasaulinės kainų ir infliacijos augimo, maisto krizės ir bado daugelyje pasaulio vietų grėsmės fone. O kur dar vis išliekantys pandemijos suvaržymai, gilinantys ekonomines ir socialines nelaimes.

Ir Lietuvoje žmonės su nerimu žvelgia ir į kainų šuolius, ir į grėsmes mūsų ūkiui tiek dėl karo Ukrainoje pasekmių, tiek ir dėl valdančiųjų klaidų ir nenoro aktyviai tartis su visais socialiniais partneriais dėl veiksmingesnių prieškrizinių priemonių taikymo. Profsąjungų balsas čia ypač reikalingas, ypač svarbus, ypač vertingas.

Kaip niekad dabar yra svarbios ir mūsų esminės vertybės – Solidarumo ir Socialinio Teisingumo bei dirbančiųjų esminių teisių gynimo! Tad veikti su profesinėmis sąjungomis kartu – tik tokia yra veikli alternatyva!

Taip, ši diena – Lietuvos politinės nepriklausomybės idėjos gimimo diena, taip – tai LSDP politinės programos ir politinės partijos gimimo diena, taip – tai Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą diena!

Ir mūsų, socialdemokratų, indėlis yra nenuginčijamas. Bet tai – ne tik įkvėpimo drąsiai kovoti už savo idealus šaltinis. Tai ir mūsų principų išbandymas. Tai ir deklaruojamų siekių bei veiksmų vienybės egzaminas.

Mūsų kelyje turėjome visko – ir gerų sprendimų, ir klaidų, ir nusivylimų. Bet tik atviras dialogas ir solidarūs veiksmai gali burti mus bendriems darbams su savo socialiniais partneriais.

Taigi nenuleiskime rankų, solidarizuokimės su dirbančiais ir už pažangą kovojančiais žmonėmis! To reikia Gegužės 1-osios Dienos dvasiai skleistis.

Šiandien gražiai sutampa ir Motinos diena. O juk Motinos tikrai širdimi žino žodžio „Taika“ vertę, principo „Lygios teisės visiems vaikams“ prasmę. Ir žmoniškumo jėgą, kai begalės pabėgėlių prašo skubios pagalbos.

Tad visiems solidarūs sveikinimai!

Susiję straipsniai

Close