Vyriausybės programos nepalaikantys socialdemokratai Seimui pateikė alternatyvią

Vyriausybės programos nepalaikantys socialdemokratai Seimui pateikė alternatyvią

Seimo Socialdemokratų partijos frakcija Seimui pateikė alternatyvią Vyriausybės programą, pakvietė kitas frakcijas jungtis prie jos įgyvendinimo.

Apie tai Seimo plenariniame posėdyje pranešė partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Pasak LSDP pirmininko, Ingridos Šimonytės Vyriausybės programai socialdemokratai pritarti negali.

„Vyriausybės pateikta programa yra išnagrinėta skersai išilgai, yra pavadinta eklektiška, kakofoniška ir panašiai. Ir iš tiesų: jai trūksta tam tikro nuoseklumo ir išsamumo. Ji, lyg koks Frankenšteinas, susiūta iš atskirų partijų, sudarančių koaliciją, nuostatų, ir tai labai gerai matosi. Tam tikrų programos dalių tarpusavio suderinamumo tikrai trūksta ir perskaitęs galiu pasakyti, kur rašė nuostatą tikras konservatorius, o kur – liberalas“, – Seimo posėdyje kalbėjo G. Paluckas.

Matome, kad Vyriausybė savo programoje siekia sistemiškai ir instituciškai gilinti egzistuojančią švietimo kokybės nelygybę per aibę priemonių: per ikimokyklinio ugdymo sistemos kelių greičių skatinimą, per tūkstantmečio mokyklų, elitinių mokyklų tinklo steigimą ir panašiai.

Jis vylėsi, kad Vyriausybė daugelį programoje dėstytų nuostatų pataisys ir sukonkretins Vyriausybės programos įgyvendinimo plane.

Didina atskirtį švietime

G. Paluckas atkreipė dėmesį, kad visos partijos savo programose švietimui suteikia ypatingą reikšmę, tačiau tai, kas numatoma Vyriausybės programoje kelia nerimą.

„Matome, kad Vyriausybė savo programoje siekia sistemiškai ir instituciškai gilinti egzistuojančią švietimo kokybės nelygybę per aibę priemonių: per ikimokyklinio ugdymo sistemos kelių greičių skatinimą, per tūkstantmečio mokyklų, elitinių mokyklų tinklo steigimą ir panašiai. Mūsų siekis kitoks – visos mokyklos turi būti geros ir kokybiškos“, – vertino LSDP pirmininkas.

G. Paluckas taip pat stebėjosi, kad Vyriausybės programoje beveik nėra konkrečių tikslų kalbant apie kultūrą.

„Ilgus metus kultūra, kaip viešosios politikos sritis, buvo visų kitų sričių podukra. Būtina kalbėti apie labai apibrėžtą ir konkretų finansavimo siekį artimiausio laikotarpio metu. Jei Vyriausybė ras politinės jėgos ir aistros kultūrą padaryti prioritetu ir sieks, kad finansavimas jai didėtų iki 2 proc. nuo BVP, socialdemokratai tokias iniciatyvas palaikys“, – Seimo posėdyje kalbėjo G. Paluckas.

Nepakankamas dėmesys sveikatai

Anot G. Palucko, socialdemokratų netenkina ir Vyriausybės programoje dėstomas požiūris į visuomenės sveikatą.

„Tai turi būti horizontalus, visas viešosios politikos sritis liečiantis tikslas. PSO sveikatą apibrėžia ne kaip ligų ar negalios nebuvimą, o pirmiausia fizinės, dvasinės ir socialinės gerovės visumą. Pasigendu dėmesio sveikatai tiek programos susisiekimo skirsnyje, tiek ekonomikos“, – pastebėjo G. Paluckas.

Socialdemokratus taip pat stebina Vyriausybės programos nuostatos, susijusios su sveikatos paslaugas teikiančiomis privačiomis įstaigomis.

„Ką reiškia, kad bus naikinama privačių įstaigų diskriminacija. Norime išgirsti, kas tai yra, ir kokiomis formomis taip pasireiškia. Visuomenės teisė būti sveikais yra užtikrinama valstybės pastangomis, nes tai efektyviausia, tvirčiausia ir didžiausią kokybę galinti duoti instrumentų visuma“, – pabrėžė G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close