Vyriausybės ataskaita stebina – srityse, kurios skelbiamos prioritetais, kilo daugiausia problemų

Vyriausybės ataskaita stebina – srityse, kurios skelbiamos prioritetais, kilo daugiausia problemų

Viešai paskelbta 2018 metų Vyriausybės veiklos ataskaita stebina socialdemokratus, nes ataskaitoje įvardinti 2018 metų vyriausybės veiklos prioritetai visuomenėje sukėlė daugiausia nusivylimo ir ažiotažo.

„Pasirodo, tos sritys – viešasis sektorius, švietimo, mokslo, sveikatos apsaugos, kuriose pernai kilo daugiausia problemų, jų darbuotojai ėjo į protesto mitingus – tai ir buvo šios vyriausybės veiklos prioritetai. Vadinasi, kur ši Vyriausybė, neva, kažką veikė, ten ir kilo daugiausia problemų, kurios ligi šiol taip ir liko neišspręstos“, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Vyriausybė skelbia vienu iš prioritetų pasirinkusi viešąjį sektorių. Tačiau socialdemokratai primena, kad pernai niekas kitas nerengė tiek protesto mitingų, kiek viešojo sektoriaus darbuotojai – mokytojai, mokslininkai, gydytojai.

„Viešasis sektorius dabar jaučiasi labiausiai apleistas. O jo darbuotojų apmaudą dar labiau didina valdžios gestai pasirūpinus išskirtinėmis grupėmis – prokurorais, kai kurių tarnybų pareigūnais – šiems pakeliant algas šimtais, visiems likusiems patrupinant po kelis eurus. Todėl ir lipo žmonės per ministerijų langus, nes viešajame sektoriuje susidarė rimta krizė. Tuo metu Vyriausybė sako, kad viešajame sektoriuje ji darbavosi prioriteto tvarka. Ką gi – visi pamatėme jos prioritetinių darbų rezultatus“, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas.

Vyriausybė ataskaitoje kalba apie vietos savivaldos bei regionų stiprinimą.

„Vis dėlto nuvažiavę į regionus mes girdime tik apie dar labiau didinamą regionų atskirtį ir apie centrinės valdžios sprendimus, kurių įgyvendinimui neskiriami pinigai. Dar blogiau – „valstiečių“ valdžia sumaniusi mokesčių reformą, savivaldybes paliko be dalies Gyventojų pajamų mokesčio įplaukų, ir nesutiko jiems tos netekties kompensuoti. Regionai be pinigų – regionai be žmonių. Regionai be žmonių- regionai be ateities. Tai apie kokį regionų stiprinimą ataskaitoje kalbama?“, - klausia socialdemokratė Rasa Budbergytė.

Veiklos ataskaita rodo, kad ši Vyriausybė nesugebėjo įgyvendinti daugelio savo pažadų ir užmojų, skelbiamos reformos – vaikų teisių, miškų ūkio, mokesčių, pensijų – sukėlė daugiau sumaišties negu rezultatų, nors Vyriausybė skelbė kovą su korupcija – pagal korupcijos suvokimo indeksą Lietuva taip ir liko 18-ta iš 28 Europos Sąjungos valstybių.

Susiję straipsniai

Close