Vis dar neplečiamas tiriamųjų dėl koronaviruso ratas, nors Sveikatos ministerija apie tai skelbia

Vis dar neplečiamas tiriamųjų dėl koronaviruso ratas, nors Sveikatos ministerija apie tai skelbia

Socialdemokratai atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje vis dar nepaisoma Pasaulio sveikatos organizacijos ir mūsų medikų rekomendacijos – išplėsti testuojamų asmenų ratą. Priemonėse, kurios turėtų užtverti kelią koronaviruso plitimui palikta akivaizdi spraga – apie ją informuoja ir medikų organizacijos ir patys pacientai, kurie įtaria koronaviruso sukeltus simptomus, bet negali pasidaryti tyrimų dėl užsikrėtimo COVID-19.

“Nors Sveikatos apsaugos ministerija savo oficialiame tinklapyje išplatino informaciją, kad bus testuojami ir simptomų turintys asmenys, kontaktavę su tikėtinu viruso nešiotoju – karštoji linija 1808  tegali registruoti į mobilų punktą mėginio paėmimui tik tuos asmenis, kurie patys keliavo arba bendravo su asmeniu, kuriam patvirtintas COVID-19 virusas”, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai pritaria priemonėms, kurių imtasi koronaviruso plitimo stabdymui, bet jos, medikų teigimu veiks tik tikrinant kuo platesnį ratą užkrėtimo riziką turinčių žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija ir Lietuvos medikai primygtinai reikalauja tikrinti visus turinčius būdingus simptomus, o mobilūs punktai sudaro galimybes patikrinti daugiau asmenų ir su mažesne viruso platinimo rizika, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija vis dar neleidžia jų registruoti.

Socialdemokratų teigimu, šios ekstremalios situacijos atveju oficialiai gyventojams skelbiama informacija neturėtų skirtis nuo realiai taikomų priemonių, nes žlugdo žmonių pasitikėjimą  ir taip visuomenei sudėtingu laikotarpiu.

 

Susiję straipsniai

Close