Vilija Blinkevičiūtė šį vakarą praleis apmąstymuose ir netrukus pristatys savo komandą

Vilija Blinkevičiūtė šį vakarą praleis apmąstymuose ir netrukus pristatys savo komandą

„Šį vakarą praleisiu apmąstymuose, nes visą kelią, važiuojant su mama ir seserimi iš Linkuvos, nerimo skambučiai, sveikinimai. Mama, einanti 93-uosius metus, sako, kad ramybės visai nebeturėsiu. Taip, bet, matyt, toks mano likimas“ , – reaguodama į savo pergalę socialdemokratų partijos pirmininko rinkimuose spaudos konferencijoje kalbėjo Vilija Blinkevičiūtė.

Spaudos konferencijoje ji sakė, kad labai didžiuojasi ir džiaugiasi socialdemokratais,  nes pandemijos laikotarpiu žmonės sugebėjo taip aktyviai dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose: „Beveik 8 tūkstančiai mūsų partijos bičiulių atėjo į rinkimus – linkėjimai jiems, didžiulis dėkui!“.

Spaudos konferencijos įrašą stebėkite ČIA.

- Būsite pirmoji moteris, kuri vadovaus Lietuvos socialdemokratų partijai, ką Jums asmeniškai tai reiškia, ar tai svarbus žingsnis partijai? Ir kokių, kai būsite patvirtina, pirmiausiai darbų imsitės?, - klausė LRT.

Noriu pasidžiaugti, kad mūsų partija, kuri visada deklaravo lyčių lygybę ir lygias galimybes, moterų dalyvavimą sprendimų priėmime, savo 125-ųjų metinių proga išrinko moterį partijos lydere. Manau, kad tai labai svarbu.

Ko gero, kai yra sudėtingi ir sunkūs laikai, ateina metas pačią atsakingiausią naštą nešti ir dirbti moterims, kartu kviečiant į bendrą komandą ir mūsų bičiulius.

Pagrindiniai darbai – komandos suformavimas ir, neatidėliotinai, pergalė savivaldos rinkimuose. Koncentruosimės visi į juos tam, kad atlieptume tuos žmonių lūkesčius.

- Galbūt matote kažkokių ženklių dalykų, kuriuos norėtumėte pakeisti kaip partijos pirmininkė, komunikacijoje ar panašiai? Ir gal kalbėjote su Juozu Oleku, ar jis prisijungs prie jūsų komandos?

- Jau mūsų debatų metu bičiuliui J. Olekui sakiau, kad kviečiu jį į bendrą komandą ir tikiuosi, kad jis prisijungs, nes turi didžiulę patirtį ir yra labai reikalingas mūsų bendram darbui, mūsų socialdemokratų partijai.

Pirmiausia norėčiau, kad visi būtume vieningi, kad įsiklausytume į vienas kitą ir dirbtume, kaip aš sakau, lyg viena didelė ir graži šeima, kad priimtume tuos sprendimus visi kartu kaip įmanoma labiau išdiskutavę, kad būtų išgirstas kiekvienas mūsų partijos bičiulis, kur jis begyventų, kokias pozicijas užimtų.

Yra labai svarbu girdėti mūsų partijos bičiulius ir labai svarbu, kad apie visus sprendimus, kairiosios programos įgyvendinimą mes iškomunikuotume visiems Lietuvos žmonėms suprantama kalba, kad jie mumis tikėtų ir pasitikėtų, nes mano pagrindinis tikslas yra susigrąžinti rinkėjų ir žmonių pasitikėjimą, nes esame parodę, kad galime dirbti ir priimti sprendimus, kaip rimta kairioji partija.

- Kaip žadate derinti darbą Europos Parlamente ir pirmininkavimą partijai, ar pavyks suderinti?

Visų pirma, visą gyvenimą gyvenau Lietuvoje. Laikina mano darbo vieta yra Briuselyje ir tikrai galvoju, kad tą darbą galima pilnai suderinti, o jeigu atrodys kitaip – gyvenimas parodys ir priimsime atitinkamus sprendimus.

- Ar priimsite Sauliaus Skvernelio kvietimą jungtis į opozicinę koaliciją? Ar matote galimybę dirbti tokioje koalicijoje. Jūsų asmenine nuomone, ar palaikytumėte tokią idėją?

- Su Sauliumi Skverneliu mes susitiksime, išgersime arbatos ar kavos, aptarsime visus reikalus ir tuomet priimsime sprendimus. Tačiau noriu pasakyti – mūsų socialdemokratų partija ir dabar yra gana stipri dirbdama opozicijoje ir tuos visus sprendimus mes turime derinti tarpusavyje su kitomis opozicinėmis partijomis, bet ten, kur tie sprendimai yra mums nepriimtini, mes tikrai jų nepalaikysime. Ten, kur galime rasti bendrus sprendimus, sėsime prie derybų stalo ir matysime. Mes pasiryžę dirbti, bendradarbiauti, bet būti opozicinėje koalicijoje vien dėl to, kad kažkaip dirbti pasirašius sutartį, esmės tame nematome. Svarbiausia, kaip mes sugebame priimti tuos sprendimus, kurie svarbūs Lietuvos žmonėms.

Pagal tai, kokia dabar yra situacija bendradarbiaujant „valstiečiams“ ir „darbiečiams“, tas mūsų tikrai netenkina, nes kol kas jų opozicinė koalicija neatrodo rimta. Panašu, jog jie labai dažnai tarpusavy neranda bendrų sutarimų ir tai mums būtų visiškai nepriimtina.

Susiję straipsniai

Close