Vilija Blinkevičiūtė. Darbuotojai, bendradarbiai ar vis dar baudžiauninkai, „šluotos laikytojai“?

Vilija Blinkevičiūtė. Darbuotojai, bendradarbiai ar vis dar baudžiauninkai, „šluotos laikytojai“?

Pacituosiu tiksliai: „O kodėl aš turiu dalytis (pelnu, aut. past.) su šluotos laikytoju? Jūs man atsakykite? Kas yra vairuotojas? Tai yra operatorius, atsisėdęs tarp vairo ir sėdynės. Kokia jo yra investicija į verslo sėkmę? Jis vairuoja mašiną nuo taško A iki taško B. Ir viskas. O ką jis sukuria? Kas verslą sukuria, vairuotojas? Ne vairuotojai sukuria verslą, o darbdaviai“.

Tai vienos galingiausių šalyje – Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „LINAVA“ – prezidento Romo Austinsko žodžiai (Žr.: Vežėjų vadovas apie pinigus vairuotojams: tai tik šluotos laikytojai tarp vairo ir sėdynės“).

Šiame interviu yra ir kitų „perlų“. Kad ir toks: sunkiai dirbantys vilkikų vairuotojai ne tik niekaip neprisideda prie verslo plėtros, bet neverti didesnių atlyginimų ir socialinių garantijų, nes 3 mėnesius per metus darbdaviams neneša jokios naudos.

Pone Austinskai, už lango XXI-asis amžius, o ne devyniolikto amžiaus baudžiava ir ne vergų turgus.

Tiesa, jau kitą dieną po interviu paskelbimo viešai atsiprašėte visų, kuriuos įžeidėte, apgailestavote dėl netinkamai parinktų žodžių.

Manau, kad interviu pasakėte tai, ką galvojate. Ir čia ne metaforos, ne netinkamai parinktų žodžių reikalas, o požiūrio į samdomą darbuotoją reikalas. O požiūris – juk rimtas dalykas, pernakt 180 laipsnių nepasikeičia. Ar pasikeičia?

Jūs ne vilkikų vairuotojus įžeidėt, o visus samdomą darbą dirbančius žmones. Įžeidėt ir verslininkus, kurių verslas – socialiai atsakingas, kur į darbuotojus žiūrima kaip į bendradarbius.

Toks Jūsų požiūris į darbuotojus, šiuo konkrečiu atveju į vilkikų vairuotojus, ir iššaukė ES Mobilumo paketą, kuris visa savo esme teigia: vairuotojai – ne daiktai, ir Europoje toks požiūris nepraeis.

Taip, sutinku, kai teigiate, kad verslą sukuria verslininkas. Ar tai reiškia, kad ir pelną uždirba tik verslininkas? Įkurti verslą ir uždirbti pelną yra du skirtingi, nors ir susiję, dalykai. Bent jau iki šiol taip buvo visame pasaulyje.

Pelną uždirba visi, taip pat ir samdomi darbuotojai, o labai dažnai – būtent tik jie – nuo samdomų vadovų, vadybininkų, inžinierių iki darbininkų ir vairuotojų.

Taip pat ačiū už įvertinimą, kad „tik socdemai tai sako, kad reikia dalintis (pelnu su darbuotojais, aut. past.), niekas to nesako“.

Susiję straipsniai

Close