Viktoras Prokopčukas. Tam davė, o Mažeikiai vėl liko už borto

Viktoras Prokopčukas. Tam davė, o Mažeikiai vėl liko už borto

Kaimyninį Akmenės rajoną pasiekė džiugi žinia, kad Vyriausybė jų rajono savivaldybei papildomai skyrė 3,45 mln. eurų. Dalis lėšų skirta ekonomikai skatinti ir rajono projektams įgyvendinti. Mažeikių rajonui, turinčiam tokias pat galimybes ir dar didesnį lėšų poreikį, neskirta nė cento. Šis faktas tarp politikų, visuomenėje ir, mūsų, Mažeikių socialdemokratų, sukėlė didžiulę nuostabą ir nepasitenkinimą: negi rajonas toks turtingas, kad papildomos investicijos jam nereikalingos? Ar rajono vadovai buvo nuvykę į Vilnių, ar su Mažeikių rajone išrinktais Seimo nariais lankėsi Finansų ministerijoje? Klausimų daugiau nei atsakymų...

Apie tai, kad Mažeikių rajonui lėšų, skirtų ekonomikai skatinti ir rajono projektams įgyvendinti Vyriausybė neskyrė nė cento, Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius atvirai patvirtino nuotoliniu būdu vykusio IQ forumo „Covid-19“ įtaka regionų verslui: diskusija Mažeikiuose“ metu.

Vyriausybė teigia, kad iš ministerijų ir savivaldybių buvo gauta pasiūlymų skirti papildomų valstybės vardu pasiskolintų lėšų statybos darbams, programoms ir priemonėms, susijusiems su šalies ekonomikos palaikymu ir (ar) vystymu, kurių vertė - beveik 1,2 mlrd. eurų, t. y. beveik 3,5 karto daugiau nei buvo numatyta skirti lėšų. Skirta – 345 milijonai eurų.

Kai kurios savivaldybės sulaukė iki keliolikos milijonų eurų investicijų, kitos – kiek mažiau, bet buvo ir savivaldybių, kurioms neskirta nieko - tarp jų pateko ir Mažeikių rajonas.

Mano žiniomis, paraišką dėl lėšų skyrimo Mažeikių rajono savivaldybės administracija pateikė, bet kodėl gautas neigiamas atsakas neaišku iki šiol. Lieka tik spėlionės: gal neįsitekta į paraiškų pateikimo terminus, o gal prašyta lėšų projektams, kurie neatitinka Vyriausybės reikalavimų bei kriterijų?

Vyriausybė pažymėjo, kad skirstant lėšas prioritetas buvo teikiamas į atitinkamų metų Valstybės investicijų programą įtrauktiems projektams, taip pat kitiems statybos darbams, programoms ir priemonėms, kurių lėšos bus panaudotos arba kurių įgyvendinimui sutartys su rangovais bus sudarytos iki šių metų liepos 1 dienos.

Aš nežinau, kam mūsų savivaldybė prašė skirti lėšas, bet žinau, kur jų labiausiai trūksta ir kam jos turėtų būti panaudojamos pirmiausia – tai visų mažeikiškių laukiamos sporto arenos statyboms, Pavenčių gatvės rekonstrukcijai užbaigti, kino teatro salei įrengti, daugiabučių namų kiemų renovacijai ir kitiems aktualiems projektams. Tenka tik apgailestauti, jog yra kaip yra – mes vėl liekame už borto. Gaila, kad ir esami Seimo nariai nesugebėjo nieko padėti. Norėtųsi dėl šio apmaudaus fakto išgirsti dabartinės rajono valdžios paaiškinimus, o gal ir prisipažinimą, kas yra ta rajono vadovų silpnoji grandis, žlugdanti mažeikiškių viltis?

Susiję straipsniai

Close