Valdžiai siūlo nežiopsoti – kaupti finansinį rezervą

Valdžiai siūlo nežiopsoti – kaupti finansinį rezervą

Infliacijai įsisiūbavus, socialdemokratai ragina pasirūpinti valstybės iždu: Julius Sabatauskas su grupe frakcijos kolegų Seime užregistravo pasiūlymą nedelsiant kaupti valstybės finansinį rezervą.

„Tikėtina, kad vidutinės trukmės laikotarpiu infliacija vers Europos centrinį banką griežtinti pinigų ir skolinimosi politiką. Dėl to neišvengiamai didės palūkanų norma, taigi ir skolinimosi kaštai. Valstybės skolos aptarnavimas Lietuvai brangs, todėl dabar būtų racionalu išnaudoti labai žemas skolinimosi palūkanas ir skolintis kaupiant valstybės rezervą“, – siūlo socialdemokratas J. Sabatauskas.

Socialdemokratai siūlo nedelsti: jau dabar, kol palūkanos nepradėjo kilti, tarptautinėse rinkose pasiskolinti 3 milijardus eurų.

„Turėdama tokį rezervą, palūkanoms augant šalis galėtų sutaupyti“, – įsitikinęs J. Sabatauskas. Jis pabrėžia, kad šiam pasiūlymui įgyvendinti jokių papildomų išlaidų neprireiks, priešingai: valstybės iždas pasipildys. Atlikta analizė rodo, kad pasiskolinus tokią pinigų sumą, dėl šiuo metu esamų ir kuriam laikui prognozuojamų neigiamų palūkanų vienerių kalendorinių metų efektas – įvertinus palūkanas ir skolinimosi kaštus – būtų tas, kad biudžetui sutaupytume ne mažiau kaip 140 mln. eurų.

Įvertinusi valdžios sektoriaus finansinius rodiklius, kaupti finansinį rezervą yra rekomendavusi ir Valstybės kontrolė.

Susiję straipsniai

Close