Valdantieji prisiminė socialdemokratų siūlymą dėl nemokamo pradinukų maitinimo

Valdantieji prisiminė socialdemokratų siūlymą dėl nemokamo pradinukų maitinimo

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete buvo pritarta dar 2016 metais užregistruotam socialdemokratų siūlymui Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisoms – nemokamai maitinti mokinius, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas.

Pagaliau po trijų metų valdantieji prisiminė, kas buvo pasiūlyta šio Seimo kadencijos pradžioje.

"Dar tuomet, teikdami siūlymą, mes argumentavome, kad vaikų sveikatos rodikliai prastėja. Vienų dėl to, kad negauna visaverčio maitinimo, kitų, kad maitinasi kartais vadinamu nesveiku maistu – bandelėmis ir šokoladukais. Todėl ir pasiūlėme pradinukams sudaryti galimybę gauti maitinimą, neskirstant vaikų į kokias nors socialines grupes.  Apmaudu, kad valdantieji kol kas kalba tik apie pirmokus, ne apie visus pradinukus, kaip siūlome mes“, - sako vienas iš siūlymo autorių Algirdas Sysas.

Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas iki priėmimo dar toliau svarstys Seimas.

„Nemokamas maitinimas mokyklose tikrai būtų parama vaikus maitinančioms šeimoms. Kartais, didinant vaiko pinigus ar kitokias išmokas šeimoms, kyla diskusijos, ar visuomet tie pinigai panaudojami vaikų gerovei. Tai šiuo atveju, skyrus papildomą finansavimą pradinukų maitinimui, nekiltų abejonių, kad kažkas kitas suvalgys vaiko pietus“, - sakė socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Susiję straipsniai

Close