Valdantieji jaunuosius medikus toliau stumia iš Lietuvos – nepadidino algų, kiek žadėjo

Valdantieji jaunuosius medikus toliau stumia iš Lietuvos – nepadidino algų, kiek žadėjo

Seimo valdančiųjų dauguma buldozeriu prastūmė mokestinių ir pensijų pakeitimų įstatymus, tuo tarpu balsuoti už socialdemokrato Juozo Oleko siūlymą kiek labiau padidinti jaunųjų medikų – rezidentų – algas nesiryžo, nors su lagaminais mitinguojantiems medikams toks darbo užmokesčio padidinimas buvo pažadėtas.

„Jaunieji medikai, kurie dabar realiai dar palaiko mūsų sveikatos sistemą, toliau stumiami iš Lietuvos. Juk daugybė jų jau išvažiavo iš Lietuvos. Likusieji rezidentai neturi galimybių Lietuvoje nei įsigyti būsto, nei kurti šeimų. Valdantieji parodė savo cinišką požiūrį į siūlymus adekvačiai padidinti rezidentų darbo užmokestį, taip pat ir požiūrį į visų piliečių galimybes gauti kokybiškas gydymo paslaugas. Gydytojų specialistų Lietuvoje mažėja ir dar mažės“, – sako Seimo narys J. Olekas.

Socialdemokratus stebina, kad valdantieji blokuoja kai kuriuos projektus Seime vien dėl to, kad jie teikiami opozicijos, neatsižvelgdami, kad taip padaro akivaizdžią žalą vienai ar kitai socialinei grupei, kaip dabar – gydytojams rezidentams, taip pat ir visai valstybei.

Susiję straipsniai

Close