Valdantieji atmetė pasiūlymą dėl šildymo lengvatos

Valdantieji atmetė pasiūlymą dėl šildymo lengvatos

Seimo valdančiųjų balsais ketvirtadienio plenariniame posėdyje buvo atmestos socialdemokratų Seimo frakcijos parengtos pataisos, kuriomis siūlyta taisyti ir papildyti Vyriausybės pateiktą projektą dėl nulinio PVM tarifo centriniam šildymui.

Rekordiškai išaugus sąskaitoms, pasiūlymu buvo siekta plėsti lengvatinio PVM gavėjų sąrašą.

„Kalbame apie tuos vartotojus, kurie savo namus šildosi ne centralizuotu būdu. Siūlėme nulinį tarifą laikinai taikyti visiems gyventojams – tiek šilumą gaunantiems centralizuotai, tiek naudojantiems dujas ar elektrą, nes iki šiol pastariesiems taikomas net ne lengvatinis 9 proc., o standartinis 21 proc. apmokestinimas“, – sako pasiūlymą pateikęs socialdemokratų Seimo frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis.

Pasak Seimo nario, PVM mažinimas turėjo pasiekti kuo daugiau gyventojų, neskirstant juos į grupes – labiau ar mažiau „nusipelniusius“. E. Sabutis pažymi, kad kainų augimą ir infliacijos pasekmes jaučia visi, o lengvatą gaus tik dalis. „Toks Vyriausybės požiūris yra gana ciniškas ir dėlto lieka tik apgailestauti“, – sako socialdemokratas.

E. Sabutį stebina valdančiųjų „apsimetimas“, esą problemų dėl infliacijos nėra, o ir šildymo sezono – kaip nebūta. „Sulaukė pavasario ir pagaliau pateikė turbūt minimaliausią pasiūlymą iš visų, nors turi visus institucinius svertus teikti plačius kompleksinius sprendimus kainoms suvaldyti“, – pabrėžia parlamentaras.

Seimo nario teigimu, „turėjome galimybę plėsti pagalbą gyventojams, kad kainų šuolio amortizaciją galėtume pavadinti ne ribota, o realia priemone, kuri bent iš dalies primintų antiinfliacinį skydą. Vyriausybės siūlomas skydas dabar baisiai skylėtas.“

„Supraskime, kad kiekviena apmokėta sąskaita už paslaugas tuština žmonių pinigines kaip niekada anksčiau, todėl ir pasiūlėme imtis veiksmingesnių priemonių suvaldant šildymo, dujų ir elektros kainas“, – pažymi E. Sabutis.

Pasak parlamentaro, Vyriausybės siūloma lengvata, nors iš dalies ir leidžia švelninti padidėjusias kainas, yra itin ribota pagalba, nes padėtis išlieka neaiški, o kainos nestovi vietoje – Vyriausybė turėjo atsižvelgti į opozicijos pasiūlymus, kad šiuo neramiu laikotarpiu galėtume padėti daugeliui žmonių.

Nepaisant to, kad valdančioji koalicija neįsiklausė į pateiktas pataisas, Socialdemokratų frakcija palaikė Vyriausybės projektą, suprasdama „pataisų būtinumą ir tiesioginę naudą daliai vartotojų.“

Susiję straipsniai

Close