V. Blinkevičiūtė: Vyriausybė klumpa, darosi nebeprognozuojama, o arogancija liejasi laisvai

V. Blinkevičiūtė: Vyriausybė klumpa, darosi nebeprognozuojama, o arogancija liejasi laisvai

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad sudėtingas laikmetis, kurį Lietuvai tenka išgyventi, atskleidė ir stipriąsias, ir silpnąsias mūsų valstybės vietas.

Jos teigimu, tvarkytis su neeiniais iššūkiais valstybėje kliudo valdančiųjų demonstruojama arogancija, nesugebėjimas laiku priimti būtinų sprendimų ir beprasmės rietenos.

Apie tai ji kalbėjo šeštadienį vykstančioje LSDP konferencijoje Jonavoje.

Pasak V. Blinkevičiūtės, Lietuvoje būtų sunku rasti žmogų, kurio nepalietė sudėtinga situacija kylant energijos išteklių kainoms – milžinišku greičiu brangsta prekės ir paslaugos, sutrūkinėjo prekybos grandinės, lėtėja įmonių veikla.

„Šis išties sudėtingas laikmetis parodė, kur mes esame stiprūs. Kokiais klausimais galime susitelkti. Bet krizės taip pat atskleidė ir apnuogino mūsų valstybės silpnąsias vietas. Bėdas energetikos, socialinės apsaugos, ekonomikos politikose, galiausiai švietimo ir sveikatos apsaugos srityse. Ir bėdas „nurašyti" tik karui Ukrainoje – ką bando daryti valdantieji – yra neatsakinga. Ir net gėdinga taip dangstyti savo klaidas arba neveikimą", – kalbėjo ji.

Ji teigė, kad dauguma Europos Sąjungos valstybių jau patvirtino pagalbos gyventojams ir verslui planus, juos įgyvendina ir čia pat klausė, kaip tvarkomės ir sprendžiame šiuos iššūkius Lietuvoje.

„Deja, dažnai klumpame. Nuolatinis valdančiųjų konservatorių ir liberalų blaškymasis, sprendimų kaitaliojimas, nesugebėjimas planuoti bent kelių žingsnių į priekį. Galiausiai – beprasmės rietenos. Ką pasiūlo Respublikos Prezidentas – ir Premjerė tuoj kerta atgal: „Netinka". Socialdemokratų ir visos opozicijos siūlymai viešai menkinami. Arogancija liejasi laisvai", – konferencijoje sakė V. Blinkevičiūtė.

Prognozuoja emigracijos bangą ir augsiantį žmonių nerimą

Ji akcentavo, kad Lietuvoje daugiau nei pusė milijono žmonių  gyvena žemiau skurdo rizikos ribos, taigi turi išgyventi už maždaug 500 eurų ar mažiau per mėnesį.

„Valdantiesiems pasakysiu buhalteriškai, taip kaip jie mėgsta. Taip jiems gal bus aiškiau. Lietuvoje pragyvenimo savikaina tapo gerokai per didelė. Mūsų šalis tampa nekonkurencinga ne tik prekių, bet ir pragyvenimo prasme. Tą jaučia didžioji dalis Lietuvos žmonių. Nauja emigracijos banga jau už mūsų visų nugarų.  To neįmanoma nejausti, nematyti, negirdėti. Kaip ir didėjančio visuomenės nerimo", – įspėjo ji.

Pasak V. Blinkevičiūtės, dabar svarbiausias klausimas – kaip, kiek bei kaip greitai prie neeilinių iššūkių sprendimo prisidės valstybė: ar jos pagalba pasieks tuos, kuriems to tikrai reikia, ar ji nebus pavėluota.

„Praėjus bemaž pusantrų metų, kuomet paaiškėjo, kad energijos kainos tik augs ir einant 7 mėnesiui kai vyksta karas, galiausiai likus mėnesiui iki pirmųjų sąskaitų už šildymą, valdantieji kol kas negali konkrečiai pasakyti ir išdėstyti planų, ko žmonėms iš valstybės tikėtis dar šiemet. Ko tikėtis kitąmet? Ko tikėtis, jei situacija pablogės ir kas keistųsi, jeigu nebus taip blogai, kaip dabar prognozuojama?" – klausė LSDP lyderė.

Ji sakė, kad konservatoriai ir liberalai į Seimo rinkimus ėjo su „stiprios valstybės" šūkiu.

„Stiprią valstybę" žadėjusi valdančioji dauguma jau būtų pateikusi krizės valdymo planus. Juos susiderinusi su smulkiu ir vidutiniu verslu. Su viešojo sektoriaus darbuotojais: medikais, dėstytojais, mokytojais, socialiniais darbuotojais, pareigūnais, kultūros darbuotojais. Su profesinėmis sąjungomis. Galiausiai senjorų, neįgaliųjų bendruomenėmis. Blogai, kai Vyriausybės veiksmai darosi neprognozuojami", – vertino V. Blinkevičiūtė.

„Na, ne veltui turbūt sakoma: „Jei pavasarį miegojai, tai žiemą verksi", – pridūrė ji ir priminė, kad, kad pavasario pabaigoje Vyriausybės sprendimais padidintus pensijų, įvairių išmokų, minimalios algos ir kitus dydžius jau seniai „surijo" infliacija.

Įvertino V. Putino veiksmus

V. Blinkevičiūtė konferencijoje sakė, kad karas Ukrainoje lėmė naujus iššūkius Europos Sąjungos ekonomikai, energetikai, saugumo ir socialinėje politikoje bei pabrėžė, kad šiuo laikotarpiu Vakarai turėtų išlikti kaip niekad vieningi.

„Paskutiniai Rusijos diktatoriaus veiksmai rodo režimą apėmusią neviltį ir bejėgiškumą – Putino grasinimus ir paskelbtą mobilizacija seks dar didesnė sumaištis Rusijos viduje. O Ukraina šiame lemiame etape prašo vieno: ginklų ir kuo greičiau. Bei visokeriopo palaikymo. Veikdami bendrai, visas demokratiškas Vakarų pasaulis, padarėme daug. Svarbiausia – nesustoti. Nuosekliai ir tvirtai spausti Putino Rusiją visais įmanomais būdais. Iki pat galo. Nes Ukraina kraujuoja ir už mūsų laisvę", – LSDP konferencijoje kalbėjo ji.

Ji atkreipė dėmesį, kad V. Putinas mėgina palaužti Vakarų kantrybę ir vienybę ir iki šiol tai daro labai nesėkmingai.

„Atvirkščiai – Švedijos ir Suomijos narystės NATO procedūros beveik jau užbaigtos. Sunku būtų pervertinti šio proceso reikšmę Baltijos jūros regiono saugumui ir stabilumui. Parama Ukrainai teikiant moderniausią ginkluotę, humanitarinę pagalbą, apmokant karius ir kita – taip pat kritinės svarbos. Visa tai, kaip ir sankcijas agresoriui, būtina išlaikyti. Tik taip mes galime paremti Ukrainą jos kovoje už jų ir mūsų pačių laisvę", – teigė V. Blinkevičiūtė.

Susiję straipsniai

Close