V. Blinkevičiūtė: valdančiųjų veiksmai naikina visuomenės solidarumo jausmą, aroganciją turi pakeisti pagarba

V. Blinkevičiūtė: valdančiųjų veiksmai naikina visuomenės solidarumo jausmą, aroganciją turi pakeisti pagarba

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė sako, kad politinę kultūrą šalyje keičia tiesiog galios ir vietos rodymas oponentams, o valdantieji vienašališkai priimdami sprendimus tiesiog „trupina visuomenės solidarumo jausmą“.

Ji teigia, kad Lietuvai „kaip niekad būtinas naujas vidaus politikos kursas“.

„Kai nėra nė menkiausio noro įsiklausyti ir išgirsti, bendradarbiavimas baigtas. Pasitikėjimas ištirpsta. Jei valdančioji koalicija tarpusavy seniai nebesusišneka, kaip mes galime kalbėti apie dialogą su ištisomis visuomenės grupėmis? Su mokytojų, medikų, pareigūnų, profesinių sąjungų, smulkaus ir vidutinio verslo bendruomenėmis, valstybės tarnautojais, socialiniais darbuotojais, kultūrininkais?“ – šeštadienį LSDP suvažiavime klausė ji.

„Taigi dažnai Lietuvos žmonės paliekami problemas spręsti patys“, – pridūrė ji ir paminėjo, kad, pavyzdžiui, labai aukštas skurdo lygis iki šiol Lietuvą išskiria iš Europos Sąjungos narių.

Blinkevičiūtė atkreipė dėmesį, kad Europos Komisija šią savaitę paskelbė savo žodį dėl situacijos mūsų šalyje.

„Socialinė apsauga, švietimas, sveikatos sistema, paprastai tariant, Lietuvoje nebepaveža. Sveikatos terminais šnekat apie viešąjį sektorių, paciento būklė prastėja. Ir toliau ženkliai atsiliekame nuo Europos Sąjungos standartų.

Europos Komisija pabrėžia, kad senatvės pensijos yra vienos mažiausių Europos Sąjungoje, palyginti su darbo santykiais susijusiomis pajamomis. O Lietuvos išlaidos bendrosioms viešosioms paslaugoms yra ypač mažos, jei lygintume su Europos Sąjungos vidurkiu. Dėl trejus metus vėluojančių reformų Lietuva negauna ir milijardinės Europos Sąjungos paramos“, – minėjo ji.

Blinkevičiūtė LSDP suvažiavime teigė, kad socialdemokratams pats metas pradėti ir platų dialogą su piliečiais, „su mūsų Lietuvos  žmonėmis, kurie sunkiai dirba, sukūrusiais ir kuriančiais mūsų valstybę“.

„Metas burti visas pačias aktyviausias visuomenės organizacijas ir grupes, jų klausytis ir girdėti. Mūsų šaliai kaip niekad būtinas naujas vidaus politikos kursas. Todėl visus kviečiu į atvirą pokalbį su visomis visuomenės grupėmis skelbiant programinių nuostatų svarstymus, pristatant ir svarstant kandidatus į Seimą, kviečiant įsijungti į mūsų gretas arba į kandidatų sąrašą“, – kalbėjo ji.

Blinkevičiūtė akcentavo, kad ir ragino socialdemokratus „neįsitraukti į tą kartais tikrai tamsių emocijų ratą, kurį suka konservatoriai ir jų dirbtinai sukelti konfliktai“.

„Tai yra visiškai nenaudinga visuomenei, mūsų žmonėms. Socialinis teisingumas, lygios galimybės, saugūs žmonės, visų jų teisių gynyba – tai yra mano ir mūsų visų, socialdemokratų, darbotvarkėje. Didelei daliai Lietuvos žmonių reikia kompetentingos, dėmesingos kasdienėms problemoms, nearogantiškos ir socialiai teisingos politikos“, – įsitikinusi LSDP pirmininkė.

Close