V. Blinkevičiūtė: šeimos gydytojai teisūs – I. Šimonytės Vyriausybė už skaičių nebemato žmonių

V. Blinkevičiūtė: šeimos gydytojai teisūs – I. Šimonytės Vyriausybė už skaičių nebemato žmonių

Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė kviečia Vyriausybę įsiklausyti į akciją Vinco Kudirkos aikštėje surengusių šeimos gydytojų argumentus ir pagaliau pradėti abipusį dialogą dėl pradedamos gydymo įstaigų reformos.

„Prie Vyriausybės susirinkę medikai kartoja tai, ką miestuose ir miesteliuose kalba daugybė gyventojų. Ir apie sveikatos, ir švietimo, ir kitas niekaip nesibaigiančias reformas: na kiek galima matuoti viską vien skaičiais, vien pinigais ir nematyti už viso to žmonių. Iš Vyriausybės girdime tik kalbas, kad daug ką reikia „optimizuoti“, „efektyvinti“, kitaip tariant – uždaryti, naikinti, pertvarkyti. Nes, kaip mėgsta kartoti valdantieji, „neapsimoka“.

Primenu, kad valstybė ir jos žmonių ateitis nėra verslas – kiekvieno Lietuvos žmogaus išsilavinimas ir sveikata negali būti vien tik pinigų klausimas. Tik varnelė biudžete, kur pajamų ir išlaidų eilutės privalo sutapti. Priešingai – būtina nuodugniai vertinti, kokios bus pasekmės žmonėms, kad ir kur – rajone ar mieste – jie gyventų“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Ji teigia, kad su medikų bendruomene ir savivaldybėmis gydymo įstaigų pertvarka nebuvo tinkamai derinama, todėl ragina pradėti išsamų ir atvirą jos svarstymą.

„Gydytojai teigia, kad jiems po reformos bus tik blogiau – dar labiau bus apkrauti popieriais, visai nebeturės laiko kada konsultuoti, ir kartoja, kad eilės pas specialistus ilgės, o prieinamumas – mažės. O kaip reaguoja valdantieji? Seimo komiteto posėdyje sveikatos apsaugos viceministrė ūmai „stato juos į vietą“: atėjote skųstis ir tiek.

Tai, kaip elgiasi Vyriausybės atstovai, nė iš tolo neprimena dialogo. Greičiau primena žemės ūkio ministro garsųjį atsakymą ūkininkui: „ko čia šoki į akis“. Dvelkia visažinyste ir puikybe. Kviečiu ir raginu Vyriausybę už skaičių pradėti matyti žmones ir jų gyvenimus – aiškiai ir atvirai išdėstyti tai, kas sumanyta, pateikti visą reikalingą informaciją bei pagarbiai ir oriai diskutuoti ir sutarti su medikų bendruomene“, – priduria V. Blinkevičiūtė.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė socialdemokratė Orinta Leiputė taip pat pažymi valdininkų aroganciją.

„Nors sveikatos apsaugos viceministrė išreiškė nuostabą dėl šeimos gydytojų protesto akcijos, stebėtis čia nėra kuo. Reforma – tragiška, jos sumanytojai ir vykdytojai siekia tik vieno: sutaupyti pinigų. Gydymo paslaugos darosi nepasiekiamos ir neprieinamos. Regionuose naikinamos ir mažinamos gydymo įstaigos. Gydytojai palikti nežinioje, jiems užkraunama vis daugiau biurokratinių funkcijų. Daroma viskas, kad vis daugiau paslaugų būtų mokamos, viskas brangsta“, – įspėja O. Leiputė.

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas pabrėžia, kad būtų sunku parinkti blogesnį metą tokioms skaudžioms pertvarkoms.

„Šiandien, solidarizuodamiesi su šeimos gydytojais, reiškiame nepritarimą valdžios požiūriui į mediciną, medikus, pacientus – ir žmonių sveikatą. Valdančiųjų sumanyta ir buldozeriu stumiama reforma lyg vikšrais traiško sveikatos sistemą – nuo šeimos gydytojų iki pacientų. Naikinamos ligoninės, atleidžiami gydytojai, žlugdoma reabilitacija – puikiausios sanatorijos uždaromos ir skubos tvarka parduodamos. Sunku net įsivaizduoti, kokių šokiruojančių naujienų sulauksime rytoj. Nuo praėjusių metų skambiname pavojaus varpais dėl perteklinių mirčių rekordo: pirmaujame Europoje. Dabar tikrai ne laikas eksperimentams – privalome grąžinti medikus į normalų darbą. Užteks žeminti pacientus – po tokios reformos jie stumdysis dar ilgesnėse eilėse, keliaus daugybę kilometrų pas gydytojus į artimiausią miestą ir vis tiek nežinos, ar gaus reikalingas medicinos paslaugas“, – įspėja J. Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close