V. Blinkevičiūtė ragina viceministrą Norkūną trauktis iš pareigų: apie ateitį poste turėtų susimąstyti ir Kreivys

V. Blinkevičiūtė ragina viceministrą Norkūną trauktis iš pareigų: apie ateitį poste turėtų susimąstyti ir Kreivys

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nusprendus, kad finansų viceministras Gediminas Norkūnas neišvengė interesų konflikto, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė ragina politiką trauktis iš ministerijos vadovybės.

„Socialdemokratai dar pernai, kreipdamiesi į VTEK ir prašydami ištirti situaciją, pabrėžė, kad nedeklaravę „Ignitis“ akcijų politikai Kreivys ir Norkūnas sukėlė pagrįstų abejonių dėl skaidrumo, taip pat ne kartą ragino juos pasitraukti iš pareigų. Tiesa, tada tiek premjerė, tiek finansų ministrė pareiškė, kad nemato čia nieko blogo, esą tai tik detalės, girdi, nereikšmingi dalykai.

Negalima nuo visuomenės slėpti, nedeklaruoti, kad turi akcijų ir čia pat priiminėti sprendimus dėl tos pačios įmonės veiklos. Juoba, kuomet tokia jautri sritis – energetika. O būtent taip elgėsi Kreivys ir Norkūnas. Pastarasis – tiesiogiai ministerijoje kuravęs „Ignitis“. Tą dabar patvirtino ir VTEK“, – sako V. Blinkevičiūtė

Po komisijos išvadų G. Norkūnas turėtų prisiimti atsakomybę ir trauktis iš užimamų pareigų, teigia politikė.

„Ir po tokio sprendimo, kad yra padaryti pažeidimai, konservatorių deleguotas į viceministrus Norkūnas turėtų prisiimti atsakomybę ir pasitraukti iš užimamų pareigų. Tai derėtų su principais apie kuriuos skelbia valdantieji – skaidrumo, atvirumo, atsakomybės. Pažiūrėsime, kaip bus.

Prisiminkime, juk ir tas pats Kreivys, sulaukęs neigiamų VTEK išvadų, jog supainiojo viešus ir privačius interesus, 2011 metais buvo priverstas atsistatydinti iš ūkio ministro pareigų Kubiliaus Vyriausybėje. Nors VTEK kažkodėl Kreivio nusprendė netirti, ministras, pasikartosiu, turėtų pats pagaliau susivokti, kad nebegali jis dirbti ministru. Ir apsispręsti, ar jis yra politikas, ar jis yra verslininkas“, – komentuoja socialdemokratų lyderė.

Primename, kad reaguodami į straipsnį apie energetikos ministro Dainiaus Kreivio ir finansų viceministro Gedimino Norkūno sąsajas su bendrove „Ignitis“, socialdemokratai pernai metų lapkričio pabaigoje kreipėsi į VTEK.

LRT tyrimų skyriaus žurnalistai išsiaiškino, kad energetikos ministras D. Kreivys turi 40 proc. akcijų bendrovėje „Catus“, kuri valdo daugiau kaip 90 proc. bendrovės „Norteo“ akcijų, o ši turi „Ignitis grupės“ akcijų. Tuo metu viceministras G. Norkūnas, kuriam pavesta tiesiogiai kuruoti „Ignitis grupę“, anot tyrimo, pats turi „Ignitis grupės“ akcijų.

„Viceministro ryšys su energetikos bendrove yra tebesitęsiantis, akcijų jis nėra atsisakęs. Prašome pradėti tyrimą ir nustatyti, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo“, – rašoma socialdemokratų kreipimesi į VTEK.

Susiję straipsniai

Close