V. Blinkevičiūtė ragina valdančiuosius nebekurstyti konflikto Seime: šių peštynių žmonės nesupras

V. Blinkevičiūtė ragina valdančiuosius nebekurstyti konflikto Seime: šių peštynių žmonės nesupras

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė sako, kad Seime tarp valdančiųjų ir opozicijos įsiplieskęs konfliktas tik atitolina svarbių Lietuvos žmonėms sprendimų priėmimą ir ragina ieškoti sutarimo.

Pasak V. Blinkevičiūtės, valdančiųjų veiksmai nuolat ignoruojant bei menkinant opozicijos siūlymus, kurie teikiami kaip alternatyvos sprendžiant rekordinės infliacijos klausimus, rodo žemą politinės kultūros lygį.

„Kviečiu kuo greičiau ieškoti sutarimo, nes kiekviena peštynių diena tik atitolina Lietuvos žmonėms svarbių sprendimų priėmimą. Esant rekordinei infliacijai, valdantieji turėtų spręsti realias realių žmonių problemas, o ne nuolat žeminti ir menkinti Seimo opoziciją, ieškoti kaltųjų.

Tikiu, kad ir valdantieji, ir opozicija šioje situacijoje priims išmintingą sprendimą. Susitars ir susitelks darbams, kurie gerintų šalies žmonių gyvenimą. Juk jei konfliktas tęsis, visuomenės pasitikėjimas parlamentu mažės“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Politikė viliasi, kad valdančiajai koalicijai priklausantys konservatoriai ir liberalai atsižvelgs į Seimo opozicijos teikiamus argumentus.

„Normalizuoti parlamento darbą ir užtikrinti sklandų teisėkūros procesą yra būtina, todėl turime ieškoti kompromiso. Vykstant karui, siaučiant beveik 20 proc. infliacijai ir gręsiant recesijai, tokie kivirčai Seime piliečių liks tiesiog nesuprasti“, – priduria V. Blinkevičiūtė.

Primename, kad ketvirtadienį dėl pasipiktinimo valdančiaisiais opozicija parengė rezoliuciją. Parlamento opozicinės partijos kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, kad šis įvertintų, ar vis dar turi pasitikėjimą žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku. Taip pat ragina Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen pasitikrinti, ar ji vis dar turi pasitikėjimą Seime. Dėl to opozicija kviečia surengti balsavimą parlamente.

Taip pat opozicija reikalauja besibaigiančioje Seimo pavasario sesijoje visą dėmesį skirti tik, pasak jų,  būtiniausių ir neatidėliotinų socialinių ir ekonominių klausimų sprendimui.

Susiję straipsniai

Close