V. Blinkevičiūtė ragina imtis tarptautinio Rusijos izoliavimo: Vakarai turi gintis, kad apsaugotų žmones (LSDP rezoliucija dėl karinės invazijos į Ukrainą)

V. Blinkevičiūtė ragina imtis tarptautinio Rusijos izoliavimo: Vakarai turi gintis, kad apsaugotų žmones (LSDP rezoliucija dėl karinės invazijos į Ukrainą)

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), smerkdama Rusijos pradėtą karinę agresiją prieš Ukrainą, tarptautinę bendruomenę ragina, be kita ko, sustabdyti Rusijos dalyvavimą tarptautinėse organizacijose.

Socialdemokratai taip pat kviečia Lietuvos Vyriausybę ir visuomenę rengtis „beprecedentei humanitarinei krizei ir užtikrinti galimybes priimti kuo didesnį skaičių iš Ukrainos pasitraukusių bei nukentėjusių žmonių".

Apie tai skelbiama ketvirtadienį partijos išplatintoje rezoliucijoje.

Visas dokumentas

„Tai būtų pamatuotas ir griežtas atsakas – visiškas tarptautinis Rusijos izoliavimas", – sako partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

Ji akcentuoja, kad šiuo metu visos Lietuvos politinės jėgos turi veikti vieningai.

„Neabejoju, kad karo akivaizdoje visi veiksime sutelktai. Ir sutarsime dėl Lietuvos apginamumo didinimo. Kad mūsų šalies žmonės jaustųsi saugiai ir užtikrinai. Rekordinė infliacija ir žvėriškai augančios kainos, o tuo pačiu metu – karinė invazija Lietuvos pašonėje. Visa tai reikalauja skubių Prezidento, Vyriausybės ir Seimo veiksmų", – teigia V. Blinkevičiūtė.

LSDP pirmininkė pabrėžia, kad socialdemokratų valdomos savivaldybės yra pasirengusios priimti pabėgėlius ir sužeistuosius iš Ukrainos.

„Mūsų merai yra pasiruošę padėti nukentėjusiems ukrainiečiams. Birštono merė Nijolė Dirginčienė jau kreipėsi į Ukrainos valdžią ir nurodė, kokios pagalbos galima tikėtis", – priduria ji.

Siūlo pradėti konsultacijas dėl karinės pagalbos teikimo

LSDP vicepirmininkė, Seimo Nacionalinio saugumo ir komiteto narė Dovilė Šakalienė sako, kad partija  „griežtai smerkia Rusijos vykdomą Ukrainos puolimą – reikalauja sustabdyti didžiausią Rusijos daromą klaidą šiame šimtmetyje".

„Laukiame skubių Prezidento ir Vyriausybės veiksmų užtikrinant Vakarų paramą agresiją patiriančiai Ukrainai. Ukraina tikisi dvišalių ar daugiašalių sutarčių su ES valstybėmis dėl karinės pagalbos jai teikimo plataus masto karinės invazijos metu", ­– vertina D. Šakalienė.

„Rusijos pasirinktas karinės agresijos ir kelias niekur neveda. Vakarai kaip niekada vieningi smerkdami Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą" – sako socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

Svarbiausi LSDP rezoliucijos punktai:

(1) Socialdemokratai ragina tarptautinę bendruomenę sustabdyti Rusijos narystę Tarptautinėse organizacijose tokiose kaip Jungtinių Tautų generalinėje asamblėjoje, Europos Tarybos Parlamentinėje asamblėjoje, Europos tarybos ministrų kabinete, Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijoje, Baltijos jūros valstybių taryboje ir kt.;

(2) Siūlo LR Prezidentui ir Vyriausybei pradėti konsultacijas su kitomis ES valstybėmis dėl dvišalių ar daugiašalių sutarčių pasirašymo su Ukraina dėl karinės pagalbos jai teikimo plataus masto karinės invazijos metu;

(3) Ragina LR Vyriausybę, Krašto apsaugos ministeriją ir Lietuvos kariuomenę:

a) Nedelsiant pasirengti priimti pabėgėlius ir sužeistuosius iš Ukrainos, supaprastinti prieglobsčio procedūras;

b) Nedelsiant imtis Lietuvos gynybinių pajėgumų stiprinimo: didinti Lietuvos kariuomenės poreikių finansavimą, spartinti Lietuvos kariuomenei trūkstamos ginkluotės ir karinės technikos įsigijimus, svarstyti karo meto struktūros karinių vienetų pasirengimo patikrinimą;

c) nedelsiant imtis stovyklavietės, reikalingos galimai atvyksiančioms sąjungininkų pajėgoms dislokuotis Lietuvoje, įrengimo darbų, taip pat pasirengti teikti sąjungininkų pajėgoms priimančiosios šalies paramą – parengti reikiamas sutartis dėl prekių ir paslaugų sąjungininkams teikimo;

d) imtis visų reikiamų priemonių tam, kad naujas Lietuvos kariuomenės poligonas Rūdininkuose, būtinas sąjungininkų treniravimuisi Lietuvoje, būtų užbaigtas artimiausiu metu;

(4) Kviečia Vyriausybę imtis priemonių, kad šalies gydymo įstaigos būtų pasirengusios priimti ir teikti visas medicinines paslaugas nukentėjusiems nuo karo ukrainiečiams, esant poreikiui organizuoti mobilias medikų komandas;

(5) LSDP yra įsitikinusi, kad kiekvieno atsakingo politiko, nepriklausomai nuo pažiūrų, moralinė pareiga imtis visų įmanomų priemonių sustabdyti karui, būti pasiruošus visiems galimiems scenarijams ir ginti savo piliečių gyvybes ir gerovę, susitelkti bendram darbui ginant aukščiausias demokratines vertybes – taiką, suverenumą bei taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką.

Susiję straipsniai

Close