V. Blinkevičiūtė: privilegijų demokratija, kuomet vieni lygesni už kitus, Lietuvoje turi baigtis

V. Blinkevičiūtė: privilegijų demokratija, kuomet vieni lygesni už kitus, Lietuvoje turi baigtis

Opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad Lietuvoje vyrauja valdančiųjų primesta „privilegijų demokratija“, kuri socialdemokratams nepriimtina.

Apie tai ji kalbėjo šeštadienį vykstančiame partijos suvažiavime.

„Pripažinkime: draugų tarp politinių jėgų mes neturime. Tiek dešinieji, tiek save laikantys kairiaisiais mus atakuoja ir atakuos. Duokime atkirtį. Turime nesiblaškyti ir neflirtuoti su tais, kurie už mūsų nugarų rezga planus mus sumenkinti ar kaip nors sutrypti. Tačiau kompromisų priimant svarbius mūsų žmonėms sprendimus ieškoti reikia.

Žinoma, neperžiangiant raudonųjų linijų. Viena iš tų raudonųjų linijų yra labai aiški: mes esame opozicinė politinė jėga ir opozicija konservatorių bei liberalų valdančiajai daugumai“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Ji taip pat pabrėžė, kad socialdemokratai turi ir turės savo nuosavą politinę darbotvarkę.

„Ne kažkieno iš šalies norimą primesti, ne kažkieno įsivaizduojamą darbotvarkę, o savo. Išskirtinai kairiąją darbotvarkę – ir socialinę, ir ekonominę. Privilegijų demokratija, kokia dabar yra Lietuvoje, kai vieni lygesni už lygius, socialdemokratams netinka.

Šią žinią siunčiu ir siųsiu visoms politinėms jėgoms. Taip, tam šiandien reikia drąsos. Tvirtų stuburų. Ištikimybės savo vertybėms. Drąsa yra tai, be ko politika neturi prasmės, o tikėtis pergalių be to tikrai būtų sunku“, – suvažiavime kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratų partijos lyderė kaip pagrindinį partijos prioritetą išskyrė „gerovės valstybės“ kūrimą.

„Laikas kalboms apie gerovės valstybę išseko. Būtina imtis esminių pokyčių. Neteisybė, vis dar nelygios galimybės, socialinė atskirtis, nesąžiningi darbo santykiai, nusikalstamas valdžios neveikimas bado akis.

Per menkos valstybės investicijos į švietimą ir lygias galimybes mokytis. Į sveikatos apsaugą, kuri būtų greita ir efektyvi visoms gyventojų grupėms, taip pat ir regionų gyventojams. Į socialines paslaugas ir jų plėtrą, be kurių neįsivaizduojama moderni valstybė.

Tai – mūsų kovos laukas. Siekiame aukščiausių europietiškų standartų. O tai reiškia papildomas valstybės investicijas į žmones“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

Susiję straipsniai

Close